G733 vs. Arctis Pro vs. Arctis 5-7-7

Muhammed Aliç

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1070
İ7-8700
16GB 3600 MHz RAM
Meslek
öğrenci
Bir süre sonra Wireless kulaklığa geçeceğim. 5-6k maksimum bütçe var, en fazla 7 G733, Arctis Pro arasında kaldım. Asıl olarak. Ne dersiniz, ne önerirsiniz 7kya kadar? Müzik ses yalıtımı ve oyun da ses kalitesi istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir süre sonra Wireless kulaklığa geçeceğim. 5-6k maksimum bütçe var, en fazla 7 G733, Arctis Pro arasında kaldım. Asıl olarak. Ne dersiniz, ne önerirsiniz 7kya kadar? Müzik ses yalıtımı ve oyun da ses kalitesi istiyorum.
SS'den aldigim her urun patladi. Gecen haftada Arctis 9'um patladi, onunla ugrasiyorum. Tavsiyem Steelseries'e bulasmamaniz yonunde.

Diğerlerini denemedim ama 2019'dan beri Arctis 5 2019 kullanıyorum. Mikrofonu cam gibi, Sonar ile müzikte ve oyunlarda ses kalitesi arttı. Beyaz renklisini aldım ve gerçekten süper ürün. Logitech'in son çıkarttığı kulaklıklar için iyi diyorlar ama ben şahsen almazdım.

Bu fiyatlara Wireless haricinde Bluetooth AUX ve Mobile uygulaması olan kulak üstü kulaklık bakardım. Zaten PC uygulaması baştan olmalı. Mesela Soundcare Q35-Q45 veya G735 gibi. MediaMarkt'tan deneyimleni tavsiye ederim muhtemelen Soundcare modellerini beğeneceksin.
Soundcare Tune Life XR ve G735 aynı mağazadan aynı saat gün bu iki modeli deneyimledim XR modelinin sesi daha çok iyi sıcak tatlı müzik ses kalitesi ve bass konusunda olsun bariz şekilde çok iyiydi. Ben g735 i pek beğenmedim Bluetooth ile ses kalitesini gerçi ses kalitesinden ziyada bass performansını beğenmedim çünkü bence kronik sorunu var her kafa yapısına uygun değil tasarımından dolayı yani kafaya kulağa tam oturmuyor sıkı bastırmıyor sarmıyor alt tarafı dolayısıyla bassı tam ne duyulmuyor hissedilmiyor. Kulağın üst tarafını güzel sıkı sararken alt tarafını tam sıkı kapatmıyor açık kalıyor. Buna rağmen G735 Aldım orası ayrı konu :) henüz PC de oyun performansını ses kalitesini deneme şansım olmadı aldıktan sonra şehir dışında çıkmam gerekti. Belki PC de oyun performansı çok iyidir.
Belki sisin kafanıza tam uyum sağlayabilir en iyisi gidip denemenizi tavsiye ederim bu konuda da MediaMarkt öneririm.

Steelseries modelleride güzel ama üst modelleri. Bazı modelleri kablosu farklı giriş yapısına sahip 3.5 mm değil tercih etmezdim tavsiye etmem kablo bozulduğunda araması bulması biraz zor 3.5 mm aux kabloya göre ve biraz pahalı. Biraz daha dikkatli hassas kullanmak gerekiyor. :)

Konuyu mutlaka inceleyin söküp parçaladım böyle detaylı inceleyen başka görmedim. İnceleyenler süsleyip överek incelemişler. :)

Son düzenleme:
Diğerlerini denemedim ama 2019'dan beri Arctis 5 2019 kullanıyorum. Mikrofonu cam gibi, Sonar ile müzikte ve oyunlarda ses kalitesi arttı. Beyaz renklisini aldım ve gerçekten süper ürün. Logitech'in son çıkarttığı kulaklıklar için iyi diyorlar ama ben şahsen almazdım.
Sonar 9 dada var değil mi ben arctis 9 a daha yakınım g733 a göre hm bt falanda var

Steelseries modelleride güzel ama üst modelleri. Bazı modelleri kablosu farklı giriş yapısına sahip 3.5 mm değil tercih etmezdim tavsiye etmem kablo bozulduğunda araması bulması biraz zor 3.5 mm aux kabloya göre ve biraz pahalı. Biraz daha dikkatli hassas kullanmak gerekiyor. :)
Ses kartı olduğu için USB kullanılıyor?

Ses kartı olduğu için USB kullanılıyor?

Şu şekilde kablodan bahsediyorum.
USB olsa öyle derdim.

IMG_0637.jpeg

Novalarda bana göre tek güzel olan nova pro o da aşar bizi bu şartlarda düz arctis serisinde 9 güzel prodan sonra novada prodan önce 7 var o da bilmiyorum
Arctis 9, 7 arasında bluetooth farkı vardı. Bluetooth Arctis Nova 7 modeline eklenmiş. Uzun şarj süresi, type c ile düşünülebilir. Bende ki bozulunca Nova 7 alırım büyük ihtimal.

Yeni konular

Geri
Yukarı