G770 için özel renk örneği oluşturulabilir mi?

Pardon hocam, dediğiniz konuyu araştırmayı bayağıdır bıraktım başka sebeplerden dolayı fakat üzerine uğraşabilmek isterdim. BIOS konusundaysa riskli olsa da belki denenebilir çünkü değişecek kısım işlemci vs ayarları ya da boot etme üzerine ayarlar değil. Benim hatalı modlarım da olmuştu. BIOS donup kalıyordu fakat yine de boot edip çalışan son modlu BIOS'u kurabiliyordum. Denenebilir.

Son bir sorum daha olacaktı modlanmış BIOS'ta IGPU'yu kapattınız mı acaba?

Sorunun cevabını aldım dostum kapatma sakın hiç görüntü alamazsın.

Son düzenleme:

Sorunun cevabını aldım dostum kapatma sakın hiç görüntü alamazsın.
Evet dostum kesinlikle bunu yapmamalıyız. Mux Switch denen donanımsal olay bu laptopta yokmuş. Ayrıca denedikten sonra haber verir misiniz çalışıp çalışmadığını?

Evet dostum kesinlikle bunu yapmamalıyız. Mux Switch denen donanımsal olay bu laptopta yokmuş. Ayrıca denedikten sonra haber verir misiniz çalışıp çalışmadığını?
Bende biosu modlattım modlayan kişiye sorduğumda cihazın brick olacağını söyledi.

Dostum kusura bakma rahatsız ediyorum ama BIOS'ta işlemci TDP'sini 20'ye sabitleyeceğim ayarı bulamadım yardımcı olur musun acaba? Bir de undervolt kilidini kaldırmadım Intel XTU'yu BIOS'tan etkinleştirdim ama throttle stopda işlemci kilidi açılmadı

Son düzenleme:
Bende biosu modlattım modlayan kişiye sorduğumda cihazın brick olacağını söyledi.

Dostum kusura bakma rahatsız ediyorum ama BIOS'ta işlemci TDP'sini 20'ye sabitleyeceğim ayarı bulamadım yardımcı olur musun acaba? Bir de undervolt kilidini kaldırmadım Intel XTU'yu BIOS'tan etkinleştirdim ama throttle stopda işlemci kilidi açılmadı
Hocam estağfirullah rahatsızlık gibi bir durum yok fakat undervoltu ben quick cpu ile denemiştim ve yazılımsal da olsa olmuştu

Fakat ben overclocku biosdan bi türlü açamadım.

Cpuya giden iki yol vardı benim modluda ikisinden de gereken yerleri açmama rağmen xtuda ya da direkt bios üzerinden sınırların üstüne değer giremiyordum.

Ayrıca bios modlamayı kime yaptırdınız? e posta adresini söyler misiniz belki aynı kişidir düzgün yapmadığını düşünüyorum da..

Hocam estağfirullah rahatsızlık gibi bir durum yok fakat undervoltu ben quick CPU ile denemiştim ve yazılımsal da olsa olmuştu.

Fakat ben overclocku BIOS'tan bir türlü açamadım.

CPU'ya giden iki yol vardı benim modluda ikisinden de gereken yerleri açmama rağmen XTU'da ya da direkt BIOS üzerinden sınırların üstüne değer giremiyordum.

Ayrıca BIOS modlamayı kime yaptırdınız? E-posta adresini söyler misiniz belki aynı kişidir düzgün yapmadığını düşünüyorum da.

dudu2002 diye biri hocam maili bu:[email protected]

Hocam estağfirullah rahatsızlık gibi bir durum yok fakat undervoltu ben quick CPU ile denemiştim ve yazılımsal da olsa olmuştu.

Fakat ben overclocku BIOS'tan bir türlü açamadım.

CPU'ya giden iki yol vardı benim modluda ikisinden de gereken yerleri açmama rağmen XTU'da ya da direkt BIOS üzerinden sınırların üstüne değer giremiyordum.

Ayrıca BIOS modlamayı kime yaptırdınız? E-posta adresini söyler misiniz belki aynı kişidir düzgün yapmadığını düşünüyorum da.

Peki BIOS'ta değiştirmemi önerdiğiniz bir şey var mı şunu yapsan performans artışı sağlar dediğiniz bir şey?

Laptopu asla high ayarlarda kullanamıyorum işlemci 96'ya dayanıp throttle yapıyor.

Son düzenleme:
dudu2002 diye biri hocam maili bu:[email protected]

Peki BIOS'ta değiştirmemi önerdiğiniz bir şey var mı şunu yapsan performans artışı sağlar dediğiniz bir şey?

Laptopu asla high ayarlarda kullanamıyorum işlemci 96'ya dayanıp throttle yapıyor.
Evett.. aynı kişi umarım fazla para vermemişsinizdir.
Bende throttle olmuyor oyun oynarken 4.00ghz ile çalışıyor ki sadece tek çekirdekte 4.1ghz garantisi vardı i5 9300H’ın

Thermal menüsünden fotoğraf yollar mısınız hocam? Belki işe yarar şeyler olabilir.

Evett.. aynı kişi umarım fazla para vermemişsinizdir.
Bende throttle olmuyor oyun oynarken 4.00ghz ile çalışıyor ki sadece tek çekirdekte 4.1ghz garantisi vardı i5 9300H’ın

Thermal menüsünden fotoğraf yollar mısınız hocam? Belki işe yarar şeyler olabilir.
5 dolara yaptırdım hocam.

Dosya Ekleri

• 20220915_011708.jpg
    20220915_011708.jpg
    228,2 KB · Görüntüleme: 27
  • 20220915_011650.jpg
    20220915_011650.jpg
    150,3 KB · Görüntüleme: 29
  • 20220915_011624.jpg
    20220915_011624.jpg
    213,9 KB · Görüntüleme: 34

Yeni konular