GA-A320M-DS2 anakarta hangi işlemciler takılabilir?

Bütçe
4_5
😂🤣 5000 TL.
Overclock ile uğraşmıyorsanız ve M.2 SSD takmayacaksanız anakartı boşa değiştirmeyin bence, masraf yapmayın.

Oyun oynuyor musunuz? Ekran kartınız ne? Çok düşük bir kart ise g serisi Ryzen önerilebilir.

Yok sadece PUBG gibi oyunları oynuyorum. RAM biraz düşük 8+8 RAM aldım bir onları takacağım eğer hala kasma zorlanma olursa digerlerini de değiştiririm. Ekran kartı GeForce GTX 1050 Ti kullanıyorum. Ona zamınında çok para vermiştim.

Bu da gerekecek:

Teşekkür ederim.

Son düzenleme:
Yok sadece PUBG gibi oyunları oynuyorum. RAM biraz düşük 8+8 RAM aldım bir onları takacağım eğer hala kasma zorlanma olursa digerlerini de değiştiririm. Ekran kartı GeForce GTX 1050 Ti kullanıyorum. Ona zamınında çok para vermiştim.
Bence işlemciyi Ryzen 5 2600 veya Ryzen 5 3600 gibi bir şeyle değiştirin yeterli. Bence.

Ekran kartını yükseltmedikçe anca işlemci ağırlıklı oyunlardan çok daha iyi sonuç alırsınız. (CS:GO gibi.) Veya daha sonra ekran kartını da yükseltirim diyorsanız yapın harcamayı.

Bir araştırma yapacağız ilginiz için teşekkür ederim.
Bence işlemciyi Ryzen 5 2600 veya Ryzen 5 3600 gibi bir şeyle değiştirin yeterli. Bence.

Ekran kartını yükseltmedikçe anca işlemci ağırlıklı oyunlardan çok daha iyi sonuç alırsınız. ( CS:GO gibi.) Veya daha sonra ekran kartını da yükseltirim diyorsanız yapın harcamayı.

Rayzn 5 3600 ile 1300X için kullanılar anakart uyumlu oluyor mu? Bu konuda bir bilginiz var mı?

Bir araştırma yapacağız ilginiz için teşekkür ederim.

Rayzn 5 3600 ile 1300X için kullanılar anakart uyumlu oluyor mu? Bu konuda bir bilginiz var mı?

Şu an AM4 uyumlu işlemciler AM4 anakartlarla uyumlu olur.
Ryzen 7000 Series çıkınca yeni anakart modülüne geçilecek. Intel gibi değil yani.

Şu an AM4 uyumlu işlemciler AM4 anakartlarla uyumlu olur.
Ryzen 7000 series çıkınca yeni anakart modülüne geçilecek. Intel gibi değil yani.

Uzun zaman oldu bu konularla ilgilenmeyeli her şey ne kadar da değişmiş gerçekten. Teşekkür ederim.
Nasıl yani? Ryzen 5 3600'e uyan her anakart 1300X ile de uyumlu çalışır.

Şöyle ki ben soruyu yanlış sormuşum. Açıklayayım hemen. Bir PC de 1300X takılı 8 GB RAM var ve oyunlarda kasma donma gecikme oluyor. Sanırım rayzn 5 3600 daha iyi. Bunu alıp taktığımda uyum sorunu olur mu diyecektim.

Şöyle ki ben soruyu yanlış sormuşum. Açıklayayım hemen. Bir PC de 1300X takılı 8 GB RAM var ve oyunlarda kasma donma gecikme oluyor. Sanırım rayzn 5 3600 daha iyi. Bunu alıp taktığımda uyum sorunu olur mu diyecektim.
Olmaz hocam. İlk nesil anakartlarda BIOS güncellemesi gerekebilir sadece o kadar.

Geri
Yukarı