GA B75M-D2V Yosemite Kurulumunda Hata

Elif G.

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler herkese,
Grafik tasarım işi ile uğraşıyorum. Windows uzun süreli kullandıktan sonra ağırlaşıyor, programlar yavaş açılıyor, çoğu zaman donuyor. Formatlamak gerek sanırım. O yüzden hackintosh kurmak istiyorum. Eminim windows kadar yormaz beni, sağlıklı şekilde kurduktan sonra. DMG uzantılı dosyayı indirdim (Yosemite 10.10.3) Transmac ile USB'ye yazdırdım. Fakat USB den başlatıyorum, Cloover Bootloader ekranı geliyor. 4 adet seçenek çıkıyor. 3'ünde Windows Legacy HD1, HD2, HD3 yazıyor ve en soldaki seçenekte de EFI Cloover Bootloader seçeneği var. Onu seçiyorum ama ekranın sol üst köşesinde "_" (alttan tire) işareti yanıp sönüyor. 1 saat bekledim ama hala aynıydı. Kapattım bende. Sizce bu sorunu nasıl çözerim? Ayrıca BIOS ayarlarım doğru mu ?

Hata Ekranı

1y6j0D.jpg

Bios Ayarlarım

n7QYN1.jpg

LaldRJ.jpg

7ka2Wm.jpg

Pq1v2v.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
  1. BIOS-> VT-D = Disable yapın
  2. BIOS-> SATA Mode Selection = AHCI yapın
  3. BIOS-> Intel Virtualization Technology = Disable yapın.
  4. Clover Boot Ekranında ' Boot Clover From EFI' seçmeyeceksiniz. Klavye sağ sol tuşlarını kullanarak ' Boot OS X' seçeneği ile yükleme seçeneği göreceksiniz. Onunla kurulum yapacaksınız.

USB-> EFI-> CLOVER-> Kexts-> 10.10 içinde PS2 kontroller kext yoksa aşağıdaki bağlantıdan bu kexti klasörün içine koyun. Eğer varsada, eskisinin yedeğini alın ve bağlantıdaki kexti koyun.
Dropbox - VoodooPS2Controller.kext.zip
Malesef sorun hala aynı Cloover Boot ekranından Mac'ı seçiyorum yükleme/dil seçim ekranı geliyor orada çalışmıyor klavye ve mouse =\

USB-> EFI-> CLOVER-> Kexts-> 10.10 içinden FakeSMC.kext ve NullCpuPowermanagement.kext ve son verdiğim kext dışındaki kextleri, yedeklerini aldıktan sonra sil ve tekrar dene. Olmaz ise son verdiğim kext'ide silip tekrar dene. Ve son olarak başka bir porta bağlayıp dene.

USB-> EFI-> CLOVER-> Kexts-> 10.10 içinden FakeSMC.kext ve NullCpuPowermanagement.kext ve son verdiğim kext dışındaki kextleri, yedeklerini aldıktan sonra sil ve tekrar dene. Olmaz ise son verdiğim kext'ide silip tekrar dene. Ve son olarak başka bir porta bağlayıp dene.
Çok Teşekkür ederim aşağıda resimdeki klasörler haricindeki nevarsa sildim sorun düzeldi. Ama sorun bununla sınırlı değil gibi yardımınıza ihtiyacım olabilir =))
vE6g1r.jpg

@montezuma Çok meşgul ediyorum sizi de ama dediklerinizi yaptım,Windows gitti! Gitsin önemli değil ama OS X'i yüklerken GPT diye bi hata veriyor. Birde 'Bilgisayarınızı yeniden başlatmak için yeniden başlat butonuna tıklayın' gibi birşey yazıyor. Yazım bozuk oldu biraz kusura bakmayın. Telefondan yazıyorum :/

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer Windows önemli değilse HDD tamemen formatlayın. Bunun için yükleme ekranında Disk İzlencelerini açın.
  1. Formatlayacağınız HDD Sol kolondan seçin.
  2. Sağ Pencereden Bölüntü seçeneğine tıklayın.
  3. 1.Bölüntü seçin.
    1_bölüntü.png

4. Seçenekler= GUID Partiton Table seçin ve uygula ile işlemi tamamlayın.
    GUID.png

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı