GA-F2A88XM-DS2 BIOS güncellemesinden sonra oyunlarda FPS düşüyor

gokhaner48

Femtopat
Merhaba arkadaşlar.

Öncelikle forumda yeniyim ve istemeden kural dışı bir şey yaparsam affola.
Arkadaşlar, daha 2 saat önce bilgisayarımdaki mavi ekran sorunu (Kernel Security Check Failure) hatası yüzünden BIOS'umu güncelleme kararı aldım. Gigabyte F7 BIOS sürümünden F8D beta sürümüne geçtim ve oyunlara ilk girdiğimde bir problem yok iken 2 dakika geçtikten sonra birden drop yiyorum. Bunun sebebini beta olması mı bilmiyorum ancak ETS 2 ve PES 19 gibi oyunları Ultra ayarlarda oynarken şimdi en basit ayarlarda bile drop yiyorum. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum ve şimdiden herkese teşekkür ederim...

Sistemim:
AMD RX470 4 GB 256 Bit ekran kartı.
AMD Athlon 880K Quad Core işlemci.
Gigabyte GA-F2A88XM-DS2 anakart.
12 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
BIOS güncellemesi sonrası sistemde düşüş değil aksine yükseliş görürüz genelde. Beni tereddüte düşüren ise sondaki "beta" oldu.

BIOS güncellemesi sonrası sistemde düşüş değil aksine yükseliş görürüz genelde. Beni tereddüte düşüren ise sondaki "beta" oldu.

İnan ben de o (beta) yazısından korkuyorum ve en sıkıntı olayda BIOS sürüm düşürme işlemi çok riskli bir iş ve bende cesaret edemedim. Sizce yeni çıkacak sürümü beklemeli miyim?

İnan ben de o (beta) yazısından korkuyorum ve en sıkıntı olayda BIOS sürüm düşürme işlemi çok riskli bir iş ve bende cesaret edemedim. Sizce yeni çıkacak sürümü beklemeli miyim?
Gigabyte ile iletişime geçmeyi deneyin, olmazsa yeni BIOS sürümünü beklemekten başka çare yok gibi.

Arkadaşlar bu gün karar verdim ve bilgisayarımı sıfırladım. Tüm driverleri yeniden yükledim ve bilgisayarım şu anda stabil olarak çalışmakta. Sanırım bunun sebebi ise güncel BIOS sürümü ile CPU'nun tam performans verememesiydi. Yardımcı olduğunuz için herkese teşekkür ederim bu forumdaki kaliteli insanlar ile burada bulunmak beni mutlu etti.

Bilgisayarınız ile sorunsuz günler dilerim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı