GA-G41M-Combo İşlemci Tavsiyesi

Bütçe
400
Merhaba, ben eski olan sistemim (GA-G41M-Combo anakart) için işlemci seçiminde sizden bilgi alacaktım. Bu anakart için en iyi performansı alabileceğim işlemcileri öğrenebilir miyim?

Şöyle söyleyeyim bendeki işlemciyi geçenlerde 165 TL ye n11'den satın almıştım fakat oyunlarda istediğim performansı veremedi. Şuan bunu iade edip 200-250 TL ye Xeon X4560 almak gibi bir niyetim var. Oyunlarda bu istediğim farkı net görebilir miyim yük binme açısından, düşünceniz?
Aralarındaki fark xeon 12 mb önbellek'e sahip ve frekans hızı daha yüksek.

Çok fark olmaz. Bence işlemcinize biraz OC yapın yeter.

Son düzenleme:
Şöyle söyleyeyim bendeki işlemciyi geçenlerde 165 TL ye n11'den satın almıştım fakat oyunlarda istediğim performansı veremedi. Şuan bunu iade edip 200-250 TL ye Xeon X4560 almak gibi bir niyetim var. Oyunlarda bu istediğim farkı net görebilir miyim yük binme açısından, düşünceniz?
Dostum farkı o iki işlemciyle göremezsin bence ekran kartın neydi bu arada ?

Asus 2 GB AREZ-PH-RX550-2G 128bit GDDR5 1071Mhz 1xDVI 1xHDMI 1xDP kullanıyorum şuanda Cs go, Lol gibi oyunlarda deneme yaptım yüksek kalitede rahat oynatıyor fakat fortnite'de donup kalıyor işlemci kullanımı %100 oluyor sıcaklık sabit 50 derece bu sorunu aşmak amacım bu anakartın en iyi performansını görmek. Özellikle bu oyunda böyle oluşu kafamı karıştırdı. Bende bunun üzerine hissedilecek benim bilmediğim bir işlemci yada kullandığında bunu hissetmiş bir arkadaş var mı tecrübesini bilmek istiyorum, ona göre alacağım.

Dostum farkı o iki işlemciyle göremezsin bence ekran kartın neydi bu arada ?

Asus 2 GB AREZ-PH-RX550-2G 128bit GDDR5 1071Mhz 1xDVI 1xHDMI 1xDP kullanıyorum şuanda Cs go, Lol gibi oyunlarda deneme yaptım yüksek kalitede rahat oynatıyor fakat fortnite'de donup kalıyor işlemci kullanımı %100 oluyor sıcaklık sabit 50 derece bu sorunu aşmak amacım bu anakartın en iyi performansını görmek. Özellikle bu oyunda böyle oluşu kafamı karıştırdı. Bende bunun üzerine hissedilecek benim bilmediğim bir işlemci yada kullandığında bunu hissetmiş bir arkadaş var mı tecrübesini bilmek istiyorum, ona göre alacağım.
Aslında Q9500 ün o ekran kartına darboğaz yapmaması lazım. Sistemin bütün bileşenlerini yazabilir misin?

Kesinlikle bende öyle düşünüyordum ama oyun yazılımından mıdır bilemiyorum saçma bir durum. Bende şuan 4gb ram görünüyor fakat bunu 8 yaptığımda da sorun çözülmedi. Sistem bu fikriniz nedir?
budur 1.png
Budur 2.png

Aslında Q9500 ün o ekran kartına darboğaz yapmaması lazım. Sistemin bütün bileşenlerini yazabilir misin?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı