GA-G41M-Combo İşlemci Tavsiyesi

Bütçe
400
Windows 7 de Drectx 12 destekliyor, bu sorun World Of WarCraft ile çözülmüştü dostum, şuan bunun sistem yazılımıyla alakalı olduğu düşüncesinde değilim pek ama deneyeceğim. Bir faydasını göreceğimi düşünmüyorum. Win7'yi de bırakmak hiç içimden gelmiyor...

Fortnite'da donup kalıyor dedin onun için sordum bende zaten ama 500W fazlasıyla yeter.
Bide windows 10 yükleyip dene bence. Directx 12 li kart kullanıyorsun çünkü.

Windows 7 de Drectx 12 destekliyor, bu sorun World Of WarCraft ile çözülmüştü dostum, şuan bunun sistem yazılımıyla alakalı olduğu düşüncesinde değilim pek ama deneyeceğim. Bir faydasını göreceğimi düşünmüyorum. Win7'yi de bırakmak hiç içimden gelmiyor...
Bütün oyunlarda DirectX 12 destekleniyor mu? Bende Q6600 ve R7 240'lı sistem var. Windows 10 kullanıyorum ve hiçbir şekilde sorun yaşamadım. Güncel işletim sistemi her zaman için çoğu problemin önüne geçer.

LGA 755 sisteme 200-250 lira kesinlikle yatırma. Mümkünse elinizdekileri satıp Ivy toplayın.

X serisi işlemci alınmamalı bence. E serisi ile aman aman fark yok, ama ondan çok daha fazla güç tüketiyor. Daha ısınıyor.

Ben zaten dediğim gibi işlemci konusundaki durumun normalliğini araştırıyordum. Muhtemelen yazılımsal bir kusur zaten mevcut Q9500 olan sistemim varken 200-250 tl harcamak değildi hocam amacım. Bu Q9500'ü gecen gün 165 TLye satın almıtım n11den bunu bu durumundan dolayı iade edebilirim düşüncesi geldi aklıma, 45 tl daha ekleyip Xeon X4560 almak konusundaydı fikrim. Aralarında sadece önbellek gibi bir fark var sanırım ve mhz farkı fakat bu aralarında çok yüksek bir performans farkı oluşturur mu(oyunlarda) bilmiyordum. Deminde dediğim gibi 200 tlye almayacağım ürünü, fikirleriniz önemli teşekkür ederim.

Bütün oyunlarda DirectX 12 destekleniyor mu? Bende Q6600 ve R7 240'lı sistem var. Windows 10 kullanıyorum ve hiçbir şekilde sorun yaşamadım. Güncel işletim sistemi her zaman için çoğu problemin önüne geçer.
LGA 755 sisteme 200-250 lira kesinlikle yatırma. Mümkünse elinizdekileri satıp Ivy toplayın.

X serisi işlemci alınmamalı bence. E serisi ile aman aman fark yok, ama ondan çok daha fazla güç tüketiyor. Daha ısınıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı