GA-G41M-COMBO v2.0 KİNGSTON RAM BOOT ETMİYOR

FurkanEmreYIlmaz

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar uzun zamandır Kingston'un 4GB 1333Mhz'lik RAM'nin ucuzlamasını bekliyordum. 120TL'lerden 91TL'ye inince okuldan gelir gelmez koşa koşa RAM'ı almaya gittim ve aldım... Dedim biraz dinleneyim, yemek yiyeyim. RAM'i almamdan 2 3 saat sonra kasayı açtım. RAM'i takayım kullanayım dedim. Açtım kasayı tozunu aldım biraz taktım. Eski Kingston 4GB 1333MHz'lik RAM'in yanına. PC fanları start veriyor belli bir süre sonra kapanıyor tekrar açılıyor. Sonra düşündüm biraz belki Dual Channel çalışmıyorlardır diye düşündüm ve eski RAM'i çıkararak tekrar yeni RAM'le PC yi açmaya çalıştım yok açılmıyor... Fanlar dönüyor belli bir süre sonra kapanıyor tekrar açılıyor öyle devam ediyor. Acaba RAM'de mi sorun var?

Eski RAM KVR1333D3N9/4G 1333Mhz CL9 sorunsuz bir şekilde çalışıyor...
Yeni RAM KVRJ139S8/4G 1333Mhz CL9 ve çalışmıyor tek çift hiç bir şekilde windows 8'i boot etmiyor. Fikirlerinize ihtiyacım var akıl verin lütfen... 91TL vereyim çalışmasın şimdi VATAN BİLGİSAYARA gideceğim abuk subuk şeyler söyleyip orayı yıktıracaklar bana :) Mümkünse ben evde çözmek istiyorum...
Birde yeni RAM Tek Yüzlü o dikkatimi çekti bir adı vardı onunda aklıma gelmedi. Sadece tek tarafında çipler var.

Ne diyorsunuz ne yapalım?

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı