GA-G41MT-D3 Anakart 8 GB RAM Sorunu

RaseWhizx

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu anakarta sahibim. Daha önce GSkill'in 4+4 1600 Mhz RAM'lerini aldım, çalışmamıştı. Daha sonra anakartımın 1333 Mhz desteklediğini öğrendim ve Hi-Level'in 4+4 1333 Mhz RAM'lerini aldım. Yine çalışmıyor. Şu an anakartımda 2+2 1333 Mhz RAM'ler var ve sorunsuz çalışıyor. Sorun neyden kaynaklanabilir? Çözümü var mıdır?

Bende de aynı anakart modelinden var. İkitane 2 GB RAM'ı takıyorum gayet güzel çalışıyor. Ama tek 4 GB takıyorum çalısmıyor. Tek 8 GB taktım çalısmadı. Ne yapmam gerekiyor biri lütfen yardımcı olabilir mi?

Aynı sorunu yaşıyordum eski sistemimde 2el KVR1333D3N9/4G seri numaralı Kingston RAM bulup taktım 2 adet sorunsuz çalışmıştı. Anakart eski olduğu için her marka çalışmıyor yeni nesil anakartlar gibi değil ama üstte yazdığım seri numaralı RAM'leri bulursun 2.el falan onları alıp tak 8 GB'yi görür üstte sistem fotoğraflarını paylaşmıştım bakarsınız sorun olmaz.

Aynı sorunu yaşıyordum eski sistemimde 2el KVR1333D3N9/4G seri numaralı Kingston RAM bulup taktım 2 adet sorunsuz çalışmıştı. Anakart eski olduğu için her marka çalışmıyor yeni nesil anakartlar gibi değil ama üstte yazdığım seri numaralı RAM'leri bulursun 2.el falan onları alıp tak 8 GB'yi görür üstte sistem fotoğraflarını paylaşmıştım bakarsınız sorun olmaz.

Sanırım olayı çözdüm bu alacağımız RAM'lar 16 çipli eski model olması gerek yokaa hiçbir şekilde RAM'ları görmüyor.

Geri
Yukarı