GA-G41MT-D3 RAM Uyumluluğu

RaseWhizx

Hectopat
Daha fazla  
GA-G41MT-D3 anakartına sahibim. Anakartımda 2 RAM yuvası var ve ikisi de dolu. 2 + 2 olarak Kingston'un 1333 MHz RAM'leri bulunmakta. Toplamda 8 GB yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim? Hangi markaları kullanmalıyım ve kaç MHz olmalı?

Elindeki ramlerden kurtulup ikinci el 4x4 1333mhz ram alabilirsin.
İtopya GSkill 4GB 1333mhz satıyor. İki adet alabilirsin.

Dipnot: Eğer imzandaki sistemi kullanıyorsan oyunlarda çok büyük değişiklik bekleme.

Son düzenleme:
Cevap yazmış olmak için cevap yazmayın ve konuyu okuyun. 2 RAM slotum var diye belirtmià siz ise gidip 4x4 ram önermişsiniz...
4x4 derken 4+4 demek istemiştim, anlamak istediğiniz yerden anlamışsınız. :) Bahsettiğimi de cevaba bağlantı olarak ekledim, üzmeyin kendinizi.

Son düzenleme:
Yanlış anlama ama 2 adet RAM slotun var nasıl 8 GB RAM yapabilirim diyorsun ve anakartın tek 8 GB ı teklemiyor zaten mecbur 2x4 gb 1333 Mhz RAM alman lazım başka seçeneğin yok :D
Hangi marka konusuna gelirsek 1333 Mhz olduğu sürece bütçene göre her ürünü alabilirsin aşağı yukarı. Sıfır DDR3 RAM almanı tavsiye etmem en dandikleri bile 150 TL lerden başlıyor. Sahibinden gibi sitelerden 2.el kovalamaya bak 1 ay kadar önce 4 GB 1333 Mhz OAM RAM i 49.9 TL ye ücretsiz kargo ile GeT te aldım ben.
Başım ağrımasın diyorsan desteklediği RAM listesi
GA-G41MT-D3 (Rev. 1.3) | Anakart | GIGABYTE

Dipnot: Eğer imzandaki sistemi kullanıyorsan oyunlarda çok büyük değişiklik bekleme.

Değişiklik derken oyunlarda anlık takılmalar vb. meydana geliyor. Buna çözüm olarak RAM'i yükseltmeyi düşünüyorum. Teşekkürler.
Yanlış anlama ama 2 adet RAM slotun var nasıl 8 GB RAM yapabilirim diyorsun ve anakartın tek 8 GB ı teklemiyor zaten mecbur 2x4 gb 1333 Mhz RAM alman lazım başka seçeneğin yok :D

Teşekkürler. Anakartımın tek 8 GB RAM'i desteklediğini falan bilmediğim için sizlere danışmak istedim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı