GA-H55M-S2 Anakarta X3470 işlemci uyar mı?

benkimimbilmem

Hectopat
Başlıkta da belirttiğim gibi anakartım GA-H55M-S2. Ben bu anakarta x3470 alırsam takabilir miyim ? Ayrıca 1050 Ti ile bir sıkıntı yaşar mıyım ?

Son düzenleyen: Moderatör:
X3470 güçlü bir işlemci GTX 1050 TI ile kullanılabilir.

GA-H55M-S2H (Rev. 1.0) | Anakart | GIGABYTE

Sitesinde X3450'yi desteklediği gözüküyor. O halde X3470'i de destekler diye düşünüyorum.
Benim çok eski bir sistemim var. i3 530 - GA-H55M-S2 - 4+4 RAM - 350 watt psu - GTX 1050 ti. Şuanda 200 TL bütçem var ve bu bütçeye sadece işlemci alabilirim diye düşünüyorum . i3 2100 (110 TL) veya i5 2400(200TL) alabilirim fakat anakart almak için kurban bayramını beklemem gerekir. Anakartı alınca geriye kasa ve güç kaynağı kalıyor. Şuan ki güç kaynağım bu zamana kadar hiç sıkıntı yaşatmadı. Oyun oynarken elektrik gittiği oldu yine bir sıkıntı yaşamadım yine de yenisini almam lazım mı ? Kasa her türlü alacağım zaten. Hem i7 2600'e upgrade yapabilirim. Bu xeon sistemden daha uzun süre idare eder beni fakat daha pahalıya patlayacak ama xeon sistemde de anakartım maksimum 8 GB RAM destekliyor. Hangisini yapmalıyım ?

İşlemci ve anakart değiştirilirse canavar gibi bir sistem olacaktır elbette.

Fazla para harcamak istemezseniz Aliexpress üzerinden 150TL'ye X3470 alırsınız. Böylece anakart değişmez.

O da fiyatına göre gayet güçlü. İleride bütçeniz müsait olunca sistemi komple yenilemeye gidersiniz.

PSU'nuzun marka ve modelini belirtirseniz değişip değişmeyeceğini söyleyebilirim.

İşlemci ve anakart değiştirilirse canavar gibi bir sistem olacaktır elbette.

Fazla para harcamak istemezseniz Aliexpress üzerinden 150TL'ye X3470 alırsınız. Böylece anakart değişmez.

O da fiyatına göre gayet güçlü. İleride bütçeniz müsait olunca sistemi komple yenilemeye gidersiniz.

PSU'nuzun marka ve modelini belirtirseniz değişip değişmeyeceğini söyleyebilirim.
Marka ve modelini bilmiyorum nasıl öğrenebilirim.

PSU'nuzun üzerinde hangi kanallardan ne kadar güç verdiğini gösteren bir etiket olması lazım.

Orada yazar markası ve modeli.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı