Çözüldü GA-H55M-S2 ve X3440 sisteme nasıl OC yapılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nebileyimabi

Decapat
Daha fazla  
RAM
8 GB DDR3
Ekran kartı
GT 1030 OC
Anakart
GA-H55M-S2
İşlemci
Xeon X3440
Arkadaşlar anakartım GA-H55M-S2 modeli, işlemcim ise Xeon X3440. OC yapmak istiyorum ama anakartım OC desteklemesine rağmen OC ayarlarına girdiğimde X19 yazıyor. Onu maksimum 20 yapabiliyorum bu da 2.53'ten 2.63'e çıkmak anlamına geliyor. Neden daha fazla OC yapamıyorum?

Çözüm
Intel Turbo Boost'u kapatın X19 kalsın orası base clock ayarını açın sonra base Frequency kısmından ayarlayın frekansınızı RAM Speed kısmını stok RAM frekansınızı geçmeyecek şekilde yapın mesela 1600 MHz RAM'iniz var fakat seçeneklerde 1400 MHz ve 1700 MHz var o zaman 1400 MHz yapın mantık böyle sonra RAM sekmesine gelin performance enchance seçeneğini normal yapın voltaj ayarında ise load line calibration seçeneğini açık yapın voltaj ayarını kendiniz belirleyeceksiniz stabilliğine göre sistemin voltaja 1.3'den başlayın sistem çökerse testlerde yavaş yavaş arttırıp tekrar deneyin.
Intel Turbo Boost'u kapatın X19 kalsın orası base clock ayarını açın sonra base Frequency kısmından ayarlayın frekansınızı RAM Speed kısmını stok RAM frekansınızı geçmeyecek şekilde yapın mesela 1600 MHz RAM'iniz var fakat seçeneklerde 1400 MHz ve 1700 MHz var o zaman 1400 MHz yapın mantık böyle sonra RAM sekmesine gelin performance enchance seçeneğini normal yapın voltaj ayarında ise load line calibration seçeneğini açık yapın voltaj ayarını kendiniz belirleyeceksiniz stabilliğine göre sistemin voltaja 1.3'den başlayın sistem çökerse testlerde yavaş yavaş arttırıp tekrar deneyin.

Çözüm
Intel Turbo Boost'u kapatın X19 kalsın orası base clock ayarını açın sonra base Frequency kısmından ayarlayın frekansınızı RAM Speed kısmını stok RAM frekansınızı geçmeyecek şekilde yapın mesela 1600 MHz RAM'iniz var fakat seçeneklerde 1400 MHz ve 1700 MHz var o zaman 1400 MHz yapın mantık böyle sonra RAM sekmesine gelin performance enchance seçeneğini normal yapın voltaj ayarında ise load line calibration seçeneğini açık yapın voltaj ayarını kendiniz belirleyeceksiniz stabilliğine göre sistemin voltaja 1.31'den başlayın sistem çökerse testlerde yavaş yavaş arttırıp tekrar deneyin.

Hocam ben işlemci OC yapmak istiyorum bir de 2 RAM var biri 1333 biri 1600 ama sadede 1333 var en yüksek BIOS'ta.

Anladım hocam peki voltaj bölümünde birden fazla ayar var orayı nasıl yapacağım.

CPU Vcore kısmını yapacaksınız sadece CPU Vcore üstüne basın sonra klavyenin alt üst tuşları ile 1.28 voltaja ayarlayın sonra kaydedip yeniden başlatın sistemi test edin OCCT veya sizin bildiğiniz yük bindirme programı ile de yapabilirsiniz sistem yeniden başlarsa veya siyah ekran verirse voltajı 1'er kademe artırarak tekrar deneyin.

CPU Vcore kısmını yapacaksınız sadece CPU Vcore üstüne basın sonra klavyenin alt üst tuşları ile 1.28 voltaja ayarlayın sonra kaydedip yeniden başlatın sistemi test edin OCCT veya sizin bildiğiniz yük bindirme programı ile de yapabilirsiniz sistem yeniden başlarsa veya siyah ekran verirse voltajı 1'er kademe artırarak tekrar deneyin. Tamamdır hocam 10 dk test yeterli mi?

Tamamdır hocam 10 dk yeterli mi test için bir de RAM 1080 MHz oldu bunu 1333 yapamaz mıyız?

Yeni konular

Geri
Yukarı