GA-H61M-S2PV Mac kurmak istiyorum

oneryilmaz

Hectopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
İnşaat Teknikeri
Belirtmiş olduğum pc'im özellikleri sizce mac kurmak için yeterli mi?

Gigabyte GA-H61M-S2PV
QuadCore Intel Core i7-3700
nVIDIA GeForce GT 415
8 GB DDR3 SDRAM 1333 MHz

Gayet yeterli sistem, retail kurulum yapmanı tavsiye ederiz...
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Teşekkür ederim. İlginiz için.
Eve geçiyim önerinizi hemen deniyim bakalım nasıl bir sonuç alacağım.
Yanlız VirtualBox ile sanal olarak kurulum yaptım ben, Snow leopard 10.6.0 kurdum,10.6.2 ye güncelleyim. Ama ekran kartı ile ilgili sanırım biraz sorun yaşadım.ama yinede Windows daki gibi akıcı değildi nedeni ne olabilir acaba.

Macosx Mountain Lion yeni nesil "masaüstü" nvidiaları görüyor... Snow görmemiştir hem de virtual olduğu için sorun yaratmış olabilir..

Boot CD si oluştuşmak için sisteme sanal mac, iAtkos ML2 yükledim. Sorunsuz bir şekilde yüklendi. OS X Mountain Lion indirdim ve bir flash'a restore ettim. Fakat yükleme işlemini hafta sonuna bıraktım. Nedeni 120 GB SSD disk almak istemem. Önerebiliceğiniz marka model varmıdır yoksa herhangi bir 120 GB SSD de olsa olur mu ?

FORCE GT - 120 GB SSD ALDIM ve 1 SAAT SONRA KURULUMA BAŞLAYACAĞIM.

KASANIN İÇİNDE YAPACAĞIM TEMİZLİK ve DEĞİŞTİRECEĞİM BİR KAÇ PARÇA SONRA DENEMELERE BAŞLAYACAĞIM. İLGİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER.
MOUNTAIN LION 10.8.5 + WIN 7 KURMAYI DENEYECEĞİM.

- - - Güncellendi - - -

Bu hatanın Çözümü nedir _?

Yaptığım Bios Ayarları Aşağıdaki Gibidir.

BIOS CONFIGURATION
BIOS FEATURES:
- Limit CPUID Maximum -> Disabled
- Execute Bit Disabled -> Enabled
- Intel Virtualization Technology -> Disabled
- VT-d -> Disabled

PERIPHERALS
- SATA Mode Selection -> AHCI
- Internal Graphics -> Disabled

Qbjnq.jpg

- - - Güncellendi - - -

Sorunu forumda araştırdıkdan sonra bu kod ile işleme kaldığım yerden devam ediyorum.

" PCIRootUID=0 "

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı