GA-H77M-D3H ve GTX 1650 uyumlu mu?

xlu3cgt

Decapat
Daha fazla  
Benim anakartım GA-H77M-D3H. Bu anakarta MSI VGA GeForce GTX 1650 Ventus XS 4 GB OC 128 bit GDDR5 DX(12) PCI-e 3.0 ekran kartı alacağım.

Uygun olur mu? Bir de anakartım kaç DDR bilmiyorum. Ekran kartı ile uyuşmazsa DDR sorun olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
İlk olarak anakart sitesine göre anakartın rev 1.0, 1.1, 1.2 olmak üzere 3 versiyonu var ve üçünde de PCI Express X16 yuvası (ilk yuvaymış) PCI-e 3.0 destekliyor yani alacağınız ekran kartını anakartınıza takabilirsiniz.

Pentium ve Celeron gibi düşük işlemci kullanmıyorsanız oyun oynarken grafikleri yükseltip ekran kartına fazla yük bindirerek çok sıkıntı çekmeden rahatça oyunda oynarsınız.

Ayrıca anakartınız DDR3 destekliyormuş, anakart ve ekran kartının bellek tipleri farklıdır, DDR tipi aynı olsun uyuşmaz diye aynı tip bellekli ekran kartı almayın büyük performans kaybı yaşarsınız ileride de GDDR5 ve GDDR6 bellekli ekran kartlarını tercih edin.

Bilenler eksiklerimi düzeltirse sevinirim.

İlk olarak anakart sitesine göre anakartın rev 1.0, 1.1, 1.2 olmak üzere 3 versiyonu var ve üçünde de PCI Express X16 yuvası (ilk yuvaymış) PCI-e 3.0 destekliyor yani alacağınız ekran kartını anakartınıza takabilirsiniz.

Pentium ve Celeron gibi düşük işlemci kullanmıyorsanız oyun oynarken grafikleri yükseltip ekran kartına fazla yük bindirerek çok sıkıntı çekmeden rahatça oyunda oynarsınız.

Ayrıca anakartınız DDR3 destekliyormuş, anakart ve ekran kartının bellek tipleri farklıdır, DDR tipi aynı olsun uyuşmaz diye aynı tip bellekli ekran kartı almayın büyük performans kaybı yaşarsınız ileride de GDDR5 ve GDDR6 bellekli ekran kartlarını tercih edin.

Bilenler eksiklerimi düzeltirse sevinirim.

Bilgiler için teşekkür ederim işlemcim Intel i3-3220 3.30GHz genellikle Valorant, CS:GO ve LoL tarzında oyunlar oynayacağım. İş görür değil mi?

Yazdığınız oyunlar daha çok işlemci ağırlıklı yani iyi işlemci isteyen oyunlar diye biliyorum hatta yanlış hatırlamıyorsam daha çok performans alabilmek için ayarları düşürmeyi tavsiye ediyorlar ama alacağınız ekran kartı kesinlikle işinizi görür.

Gördüğüm birkaç konuya göre sizinki gibi düşük işlemciler için GTX 1650 gayet ideal duruyor, söylediğiniz kartı alabilirsiniz ama Ventus serisinde biraz ısınma problemi var diye duymuştum sıfır alacaksanız farklı markaları da araştırmanızı öneririm.

Geri
Yukarı