Çözüldü GA P35-S3G anakartta Windows 10 USB'si boot edilmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yiğitt35

Megapat
Makaleler
9
Yer
Bağcılar
Daha fazla  
Meslek
Türkçe öğretmenliği öğrencisi ve eski sistemler hastası :)
Arkadaşlar, bu anakarta geçtim fakat nedense Windows 7'de sorunsuz çalışan anakartta Windows 10'a format atmak istediğimde USB'den Boot ederken siyah ekranda "_" yanıp sönüyor sürekli. Bu anakartı şu an Windows 10 kurulu şekilde kullanan var mı?

Normalde ilk haliyle yani BIOS güncellemesi yapmadan önce F2 BIOS kurulu iken Windows 10 Güncelleme Yardımcısı'nı kullanmak istedim belki USB'den Boot yaparken sıkıntı çıkar diye. Uyumluluk kısmında işlemcinin yanında çarpı işareti vardı. Dedim herhalde işlemci ile alakalı komut setlerinde eksik var. Neyse yine Technopat'ın eski bir makalesinde Gigabyte anakartlar için Windows üzerinden BIOS güncelleme programını kurdum ve F5 sürümüne yükselttim. Normalde USB ile halledecektim Q-Flash kullanarak fakat USB'leri göremedi sistem. Şimdi tekrar baktım Windows 10 yükleyicisine, işlemcinin yanındaki çarpı işareti kalkmış yerine tik gelmiş, yani BIOS güncellemesi işe yaramış diye düşünüyorum fakat yine de kurulum olmuyor bilgisayarda ürün anahtarı yok diye :)

Bu anakartı hala kullananlar varsa ve Windows 10 ile kullanıyorsa konu ile ilgilenebilirler mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Hocam her şeyi denedim, en sonunda internetten bir key bulup Windows 10 Media Creation Tool ile kurdum. Dünden beri uğraşıyorum :) Bu anakartı kullanıp da yukarıda yazdığım sorunu yaşayanlar için söylüyorum; ellerinde Windows 10 key varsa Media Creation Tool yazılımı ile Windows üzerinden kurulum yapıp "Her şeyi sil" dedikten sonra sıkıntı çıkmıyor.
Rufus ile MBR olarak ISO yazmayı dene.
Adsız.png

Hocam her şeyi denedim, en sonunda internetten bir key bulup Windows 10 Media Creation Tool ile kurdum. Dünden beri uğraşıyorum :) Bu anakartı kullanıp da yukarıda yazdığım sorunu yaşayanlar için söylüyorum; ellerinde Windows 10 key varsa Media Creation Tool yazılımı ile Windows üzerinden kurulum yapıp "Her şeyi sil" dedikten sonra sıkıntı çıkmıyor.

Son düzenleme:
Çözüm
Şu an oldu hocam, kuruldu sonunda ama format attığım için bilgilerim ve zamanım gitti... BIOS güncellemesi de yaptım, F2'den F5'e güncelledim.

Geri
Yukarı