GA-X58A-UD7 Reboot Looping Hatası

quarexdesign

Decapat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Sanat Yönetmeni
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öncelikle selamlar.

Başlıkta belirttiğim gibi, bilgisayarımda bir yeniden başlatma döngüsü sorunu var. Sorunu çözmek için ve soruna neden olan şeyi bulmak için birçok şey yaptım. Hiçbiri işe yaramadı. RAM'lerin hepsini çıkardım ve tekrar taktım. Bütün RAM'leri tek tek ve çift olarak koydum. Ekran kartını başka bir slota taktım. İşlemcinin çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için çıkarıp temizledim, tekrar taktım lakin yanılmıyorsam işlemci hala sağlam çalışıyor. Güç kaynağı da sorunsuz çalışıyor.

Bu sorunun nasıl meydana geldiğini merak edeceksiniz. Birkaç ay önce güç kaynağını aldığım, bilgisayarım dört gün önce saat 6'ya kadar sorunsuz çalıştı. Oyun için bir AntiCheat yazılımı kurdum ve program bilgisayarımı yeniden başlatmamı istedi. (Daha önce aynı bilgisayarda aynı programı çalıştırdım.)

Yeniden başlatma işlemini onayladım. Tüm programlar normal şekilde birer birer kapatıldı. Sonra bilgisayar kapatıldı, fanlar hala çalışıyordu. Klasik bir yeniden başlatma operasyonu. Ama ekranın gelmesini beklerken bilgisayar başlayamadı. Herhangi bir hata almadım ama 5 dakika sonra bilgisayarın BIOS ekranı geldiğinde kendini sürekli sıfırladığını fark ettim. Bazen bu ekranı birkaç milisaniye görebildim, ancak bazen hiç gözükmedi. Kasayı açtım ve gördüğüm şey şuydu: her şeyin normal olarak çalıştığı onaylama (beep) sesini 26'ya geldiğinde paylaşan bilgisayarım, 4E'ye ulaştığında kendini bir "klik" sesiyle resetliyordu.

4 gün boyunca çok fazla araştırma yaptım, kendim deneyebileceğim her şeyi denedim. Ama hiç olumlu bir sonuca ulaşmadım. Son çarem sorunla ilgili bir video çekmek, makaleler yazmak ve yardımınıza ihtiyacım olduğunu söylemekti.

İşte benim sistem özelliklerim;
PSU: XIGMATEK 750W 80 PLUS
CPU: Intel i7 930
RAM: 24 GB (3 x 8 GB (4x2) CORSAIR 1333Mhz DDR3
GPU: Msi N570GTX-Ti İkiz Frozr II
Anakart: Gigabyte GA-X58A-UD7 (Rev. 1.0)
500 GB HDD

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı