GA-Z68AP-D3 "BIOS ID check error"

Ediz41

Hectopat
Makaleler
2
BIOS'u Update ile UEFI'ye çevirmek istiyorum. Böyle bir güncelleme de websitesinde var. İndirdim, flash belleğe attım ancak güncelleme yaparken bu hatayı alıyorum. Farklı flash bellekler de denedim, olmadı.

Anakart: Gigabyte GA-Z68AP-D3.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdiki BIOS sürümünüz nedir? Sanıyorum bu anakartın 1. revizyonunu kullanıyorsunuz, bahsettiğiniz BIOS ise rev 2.0 için. Soruna bu sebep oluyor olabilir.

Şimdiki BIOS sürümünüz nedir? Sanıyorum bu anakartın 1. revizyonunu kullanıyorsunuz, bahsettiğiniz BIOS ise rev 2.0 için. Soruna bu sebep oluyor olabilir.

Şu anda FB BIOS yüklü. Rev 1.0 ve rev 2.0 denedim.

Sanırım kartım bu: GA-Z68AP-D3 (Rev. 1.0) | Anakart | GIGABYTE

FB ise rev 2.0 olmalı sizinki. Başka bir sürümü kurabiliyor musunuz?

Denemedim ama UEFI'ye yükseltmek istiyorum.

Hocam şimdi dosyayı indirdim, ne yapmam gerek? Acaba flash belleğe yanlış atıyor olabilirim miyim?
Kesin rev 2.0 çünkü rev 1.0'da FB version yok ama rev 2.0'da var. İndirdiğim dosya:
UA9(UEFI BIOS)
3 MB
06/03/2013.

Hocam kasayı açıp anakartın üstüne baktım, rev 2.0.

resim_2021-06-17_170334.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Son düzenleme:
Konuyu hortlattım ama aynı şey benim başıma geldi, farklı bi anakartın biosunu atmaya çalışınca bu hatayı veriyo sonradan farkettim. Tam anakart modeli olarak ve gigabyte aratınca googleda çıkan biosu yükledi.

Geri
Yukarı