Gainer vs bebek mamaları

karambyte

Kilopat
Merhabalar, uzun zamandır spor yapıyorum çok takviye de kullandım ancak uzun süre kullanımda bir takım zararları mevcut bunların. Sebebi içine katılan ek katkı maddeleri (tatlandırıcı koruyucu vs) bende katkı maddesiz saf whey bulup aldım yani spor yaparken protein ihtiyacımı karşılıyorum ancak karbonhidrat açığım oluyor bir hedef belirledim o kiloya çıkmaya çalışıyorum ancak karbonhidrat tozu yerine e-bebekten bebek mama ve bisküvisi sipariş ettim. Yaklaşık gramaj olarak 2.5 KG falan denk geliyor ve günlük 100 gram kullanacağım. Gainerile karbonhidrat miktarı kalorisi aynı ve ayrıca içinde vitamin minarel vs var ve en önemlisi katkı maddesi tatlandırıcı vs yok ve daha kaliteli karbonhidrat sizce mantıklı mı yapmışım yoksa piyasada ki gainer ürünlerini mi almalıydım? Ancak şunu söyleyim diyetisyen ile de konuştum kendi karbonhidrat karışımını kendin yapman daha sağlıklı olur dedi. Zaten aldıklarımda kaliteli markaların içerik kontrolleri yapılmış içeriğinde hiçbir katkı madde olmayan ürünleri seçtim böyle sizce de sağlıklı olur mu? Sporla ilgilenen arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Karbonhidrat açığımı bu şekilde daha sağlıklı olarak karşılayabilir miyim?

Yeni konular

Geri
Yukarı