Gainward 3070 Ti %100 fan ile 85 derece oluyor

RTX 30 serisi için tam yük altındayken 80-90 arası normal diye biliyorum. Tabii 75-80 derece arası olması gerek fanlar tam hızda çalışıyorsa eğer. Kart ile ilgili bir problem olmadığınıza eminseniz kasanızın hava akışını bir kontrol edin derim.

RTX 30 serisi için tam yük altındayken 80-90 arası normal diye biliyorum. Tabii 75-80 derece arası olması gerek fanlar tam hızda çalışıyorsa eğer. Kart ile ilgili bir problem olmadığınıza eminseniz kasanızın hava akışını bir kontrol edin derim.

Bir de arada bir kendi kendine fanları fullüyor sonra düşürüyor sıcaklığı artıyor arkada YouTube izlerken bile.

Şu an bir anda derece 88 89 fırlıyor sonra 60a düşüyor sonra tekrar fırlıyor fanlar çalışıyor anlamadım.

Bu model aşırı aşırı ısınan bir model değil, oyunlarda bile 73 derecelerde takılan bir kart, soğutması ortalama seviyede gayet yeterli yani. Başka bir problem mevcut garantiye gönderseniz iyi olur.

Gainward 3070 Ti aldım fanı 100 kullanırken 85 derece sabit sorun olur mu?

Dostum kartın termal bakımlarını yapman gerekiyor. Bu sıcaklıklar hiç iyi değil, sorun çıkarır mı şu an için hayır ama muhtemelen kart sadece fanları fullemiyor aynı zamanda frekansta düşürüyordur. Performans kaybı yaşıyorsun yani. Böyle 3 fanlı kart modelleri fanlar maksimum 70 de sıcaklığı da 70'in altında tutabiliyor olmalı.

Bence kartın ilk sahibi fütursuzca mining ırgatlığı yaptırmış karta. Vida etiketi sökülmemişse direkt ver garantiye.

Yeni konular

Geri
Yukarı