Gainward 3080 Phoenix 12 GB vs INNO3D 3080 Ti 12 GB

harun246

Hectopat
Arkadaşlar çok kararsız kaldım ve sizlere danışmak istiyorum. Aralarında çok büyük farklar olmadığını biliyorum ancak yine de bir fikir verebilirseniz sevinirim. Phoenix daha şık ve daha ucuz INNO3D'ye göre ancak soğutma ve ses performansını bilmiyorum. INNO3D soğutma konusunda iyi ancak onunda ne kadar ses çıkardığını bilmiyorum. İnce detay bilen birisi aydınlatabilirse çok sevinirim. 2'sinden birini almak istiyorum.

INNO3D: Inno3D NVIDIA GeForce RTX 3080 Ti IChill X4 C308T4-126XX-1810VA36 12 GB GDDR6X 384 Bit Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

Phoenix: Gainward RTX 3080 Phoenix NED3080019KB-132AX 384 Bit GDDR6X 12 GB Ekran Kartı Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Son düzenleyen: Moderatör:
Harun bey Phoenixin attığınız linkler arasında daha ucuz olmasının sebebi düz 3080 olmasıdır.
INNO3D 24 bine 3080 Ti veriyor tabi ki tercihinizi Ti dan yana yapın.
Gainward 3080ti şu an akakçe de minimum 30.000₺ gösteriyor. Yani gainward daha pahalı bir kart gibi gözüküyor şu karşılaştırmadan ancak INNO3D kötü bir marka değil. Türkiye de MSI Asus gibi çok yaygın olmasa da Yurt dışında çok tercih edilen ve kullanılan bir marka yani kötü bir ürün üreteceklerini zannetmiyorum.

Benim de anlayamadığım nokta şu. Normali ve Ti arasındaki fark nedir? Çünkü Bellek hızları frekans aralıkları neredeyse birebir aynı. Kararsız kaldığım nokta tam olarak burası. Daha fazla ödemeye değer mi? Aynı performansı alacaksam daha uygun fiyatlısını almayı tercih ederim o yüzden konu açma gereği duydum.

Yani tabi ki Ti modelleri genelde daha hızlı ve herhangi bir kartın gelişmiş versiyonu oluyor. Örnek vermek olursak 3060 ile 3060ti arasında dağlar kadar fark var. Tabi ki düz 3080 de kötü bir kart değil ancak her halükarda gerek oyunda gerek herhangi bir yük altında %15 e kadar daha iyi performans alırsınız. Benchmark testlerinde de 3080 Ti 3080 düz e göre herhangi bir işlemde gerek render gerek oyun bakımından 30 ila 50 FPS fark çıkartıyor. Bende düz 3060 vardı 3060ti aldım yerine inanılmaz bir fark oluştu. Şu anda düz 3080 kullanıyorum Tilar çıkmadan önce almıştım memnunum ama şu an 3080ti taksam o farkı hissederim. Sizin yerinizde olsam Ti modelini seçerdim.

İmkan varsa INNO 3D 3080Ti Ichill'i alın. Hem 3080Ti olma avantajının yanında daha iyi bir model almış olursunuz. Bahsi geçen IChill ciddi anlamda iyi bir model.

Bence sizin dediğiniz kıyas aynı markanın normali ve ti arasında olduğu takdirde geçerli. Çünkü arasında gözle görülür bir değer farkı yok. Başka ne etken olabilir diye düşünüyorum. Yanlış anlamayın beni dediklerinize saygım var ancak kağıt üzerine baktığımda değişiklik göremediğim için bu konuda aydınlanmaya çalışıyorum.

Bence sizin dediğiniz kıyas aynı markanın normali ve ti arasında olduğu takdirde geçerli. Çünkü arasında gözle görülür bir değer farkı yok. Başka ne etken olabilir diye düşünüyorum. Yanlış anlamayın beni dediklerinize saygım var ancak kağıt üzerine baktığımda değişiklik göremediğim için bu konuda aydınlanmaya çalışıyorum.
Değer farkına bakmayacaksın dostum. Ti olan saf güç olarak daha güçlü.
O yüzden 3080ti ile 3080 zaten kıyaslanamaz.

Geri
Yukarı