GAINWARD RTX 2060 Ghost vs Gigabyte RTX 2060

yko34

Kilopat
Hangisi sizce? Mining rige ekleme yapacağım. GAINWARD'un kartı 5500 TL ve Gigabyte'ın kartı 6200 TL. GAINWARD'un kartı hakkında pek fazla bilgiye ulaşamadım ama Gigabyte'ta olduğu gibi termal pedlere sahip bir model. Aradaki fiyat farkını vermeye değer mi sizce ileriye dönük satış yapılacağı zaman siz olsanız ne yapardınız şimdiden teşekkürler iyi forumlar.

Gigabyte almaktan kaçmıştım ben. Yükte 85 Derece ve Fanlar 95 hızında dönüyordu. Gigabyte'dan kaçardım ama Gainward güvenilir liman mı bilmiyorum.

Hocam ben tercih etmemiştim. Teknoloji biraz şans işidir. ASUS Dual almama rağmen 78c/%60 fan hızına sahibim ve pişman değilim.

Ne kadara aldınız?

5100 tl‘ye Amazon Almanya satıcılı aldım. Fiyat uygun gibi gelmişti 2 aydır sistem dahili ekran kartı ile çalışıyordu bir anlık gazla aldım. Pişman olur muyum bilmiyorum.

Bütçe bu civarda kartlara değerine en yakın parayı ödemek istiyorum mevcut piyasada. 11400 işlemcim.
Hocam kartı alın, sıcaklıklarına bakarsınız. Gerekirse UV yaparsınız baktınız güzel değerler aldınız, güle güle kullanın deriz. Bence insanlarda boşa bir ümit var, yeni kurla birlikte zaten 2060 kartlar 0 stok sıkıntısı ve miningsiz bir dünyada şu anda 3800'e satılıyordu. Mining, fırsatçılık, Amazon.jp'de eklenince bu fiyat 4300-5000 arasına çıkacaktır.

Biraz araştırma yapmak istedim ancak genel olarak Gainward RTX 2060 Super'e denk geldim. Yine Ghost modeli daha çok tercih edilmiş. Uzay montaj biçimli yük altında 66 derecelik bir sıcaklığa erişmiş. Standart hava alan bir kasa içinde ve yaz aylarında 10 derece bile sıcaklık artsa alınır. Kaldı ki siz RTX 2060 tercih edeceksiniz ki RTX 2060 Super'e göre daha çok düşük bir TDP değeri mevcut.

Geri
Yukarı