Gainward RTX3060 Ghost montajı nasıl yapılır?

Hocam sordum ya lhr değil internetten de baktım kart lhr değilmiş.
Bu kartla kazım yapan insanlar var 50mh/s civarı alıyor

Sanmıyorum lhr olduğunu.

Doğru ayarlarla daha yüksen alanda varda aklıma kurt düşürdünüz.

Ayarla ilgisi yok hocam LHR kilidi donanımsal bir kilittir, yazılımla en fazla 1-2 Mh fazla alırsınız, LHR olmayan 3060 50Mh/s kazım yapar, LHR olan ise 25 Mh/s. Tabii bu durum sadece ETH için geçerli, diğer coinleri tam güçte kazabilirsiniz ancak ETH hala en karlı coin ve bir süre daha öyle kalmaya devam edecek.

Hocam şimdi donanım arşivinin atmış olduğu hikayeyi gördüm arkadaşım oradan kart almış ve şöyle bir fotoğraf attı.
3060ti yanında LHR yazıyor iken 3060 ile ilgili bir şey yazmamış

Dosya Ekleri

• resim_2021-07-30_182505.png
    resim_2021-07-30_182505.png
    113,5 KB · Görüntüleme: 41
Hocam şimdi donanım arşivinin atmış olduğu hikayeyi gördüm arkadaşım oradan kart almış ve şöyle bir fotoğraf attı.
3060 Ti yanında LHR yazıyor iken 3060 ile ilgili bir şey yazmamış

Hocam öyle yazmasının sebebi şu, fabrika çıkışlı LHR olan kartlara LHR yazmıyorlar fakat sonradan LHR olan kartlara yazmak zorundalar. Yani bu şu demek, Gainward zamanında LHR olmayan 3060 Ti üretmiş bu yüzden sonradan ürettiği 3060 Ti'lara LHR ibaresi koymak zorunda. Zaten Gainward'un sitesine girerseniz aynı modelden 2 farklı 3060 Ti olduğunu görürsünüz birisi düz 3060 Ti birisi V1 şeklinde. Ekran kartınız bence kesinlikle LHR bu yüzden.

Son düzenleme:
Hocam kart 5-6 ay önce çıkmış sanırsam bir sıkıntı yok biraz araştırdım ama.
3060 Ti değil ama hocam sonuç olarak 3060 ve adam eğer lhr olsaydı yazardı diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı