Galatasaray 2 - 1 Trabzonspor

3 puan falan hikaye. Muslera'nın sağlığı önemli. 3 puan gitseydi de Muslera sakatlanmasaydı. Uzun süreli sıkıntı olsa Okan Koçuk şampiyonluğu bile kaybettirebilir. Bu açıdan bakmak lazım. Muslera tek başına bir takım.
Olur mu hocam çipemiz var (!)

18 maçta 20 gol 4 asist 😀
Birisi 12 maça çıkmış derbilerde kendini gösteren dünya yıldızı. Diğeri de 1 maç oynayıp derbilerde yok olan Ekvatorlu işte.

Icardi gibi dünya starı bir golcün var ama pas atmıyorsun adama. Kimin oynadığından daha önemli bir problem bence bu. Adama her maç dört top falan geliyor, ikisi banko gol. Ya atıyor, ya attırıyor. Faydalanmakta zorlanıyorlar. Mertens gibi klas bir adam bile onun kaçışlarını göremiyor. Aynı şekilde Oliveira da bir kere bile pas atayım demiyor. Ama Icardi bencillik yapmadan takımda kim varsa herkesi gol pozisyonuna sokuyor paslarıyla. Bu sorun çözülürse Barış, Yunus vs. halledilir. Rashica ilk halinden çok uzak olmasa pas verebilecek tek adamdı. O da kayboldu gitti.
Takımda belli başlı oyuncular üzerinden bir yapı kurulduğu için yerlerine pek alternatif üretemiyoruz. Keza Kerem vasat oynadığında hamle şansımız olmuyor. Rashica bazen çok sağlam ama bazen neden kiralık olduğu anlaşılıyor. Yunus gözümde artık gelişimi asla potansiyelini karşılayamayacak gibi geliyor. Oliveira bazen çok kaçak oynuyor. Tüm bunları topladığımda da Icardi için en büyük yardımcı her daim Mertens olamaz. Onunda yaşını ve maç içindeki aktif kalabildiği süreleri görebilmek lazım.

Takımda belli başlı oyuncular üzerinden bir yapı kurulduğu için yerlerine pek alternatif üretemiyoruz. Keza Kerem vasat oynadığında hamle şansımız olmuyor. Rashica bazen çok sağlam ama bazen neden kiralık olduğu anlaşılıyor. Yunus gözümde artık gelişimi asla potansiyelini karşılayamayacak gibi geliyor. Oliveira bazen çok kaçak oynuyor. Tüm bunları topladığımda da Icardi için en büyük yardımcı her daim Mertens olamaz. Onunda yaşını ve maç içindeki aktif kalabildiği süreleri görebilmek lazım.
Orta saha da top almaya gelen olmuyor Oliveira topu alıp oyunu yönlendirmesi lazım, fakat bu işi mertens yapınca adam yoruluyor ileride pek iş yapamıyor.

Katılıyorum genel olarak. Oliveira bazen kaçak oynamaktan çok berbat oynuyor bence. Aşırı top kaybı yapıyor. Mevkisine baktığımız zaman o kadar top kaybı yapmaması gerekir. Topla çok oynamak her zaman zarardır. Bunu Kerem, Oliveira, Barış, ara sıra Yunus aşırı yapıyor. Ve sonuç kayıp oluyor. Muslera'da defansta riski pasların sevdasından vazgeçmeli. Bu tür paslarla çok gol yenildi. Ama hala bu sevdadan vazgeçmiyor. Nelson aşırı yeteneksiz pas verme konusunda. Defansta ne kadar top çevrilirse o kadar çok risk oluşuyor. Zor da kalınca ileri dikmeyi bilmek lazım.

Mertens yaşına göre şu an ligdeki futbolcuların çoğundan daha çok koşuyor ve çabalıyor. Verebileceğini bildiğim pasları vermiyor. Buna kızıyorum. Ligin ilk haftaları inanılmaz paslar atabiliyordu. Ama sonradan kolaya kaçmaya ve ilk baştaki isteği gitmeye başladı. Oliveira'da bu pasları artık pek vermiyor dikkat ettiyseniz. O da ara paslarını çok iyi yapardı.

Ah be Muslera inşallah ciddi bir şeyi yoktur.
muslera.jpg

Rashica’ya dünya kupası arası hiç yaramamış. Yunus biraz daha iyi üstüne düşülürse gelişir. Barış’tan daha iyi.
Rashica'yı 11 milyon Euro'lara almayı düşünürken, bu hale düşmesi çok garip. Ama böyle devam ederse sezon sonu gideceği kesin. Zaten Zaniolo kanatta da oynayabilen bir futbolcu. Anlaşıldı deniyor. Çok tehlikeli bir çocuk :) Ama o da topla oynama sevdalısı. 1.90 boyuyla orta sahada Ginola görüntüsü veriyor. O fiziğe rağmen çok seri. Bakalım ne olacak.

Katılıyorum genel olarak. Oliveira bazen kaçak oynamaktan çok berbat oynuyor bence. Aşırı top kaybı yapıyor. Mevkisine baktığımız zaman o kadar top kaybı yapmaması gerekir. Topla çok oynamak her zaman zarardır. Bunu Kerem, Oliveira, Barış, ara sıra Yunus aşırı yapıyor. Ve sonuç kayıp oluyor. Muslera'da defansta riski pasların sevdasından vazgeçmeli. Bu tür paslarla çok gol yenildi. Ama hala bu sevdadan vazgeçmiyor. Nelson aşırı yeteneksiz pas verme konusunda. Defansta ne kadar top çevrilirse o kadar çok risk oluşuyor. Zor da kalınca ileri dikmeyi bilmek lazım.

Mertens yaşına göre şu an ligdeki futbolcuların çoğundan daha çok koşuyor ve çabalıyor. Verebileceğini bildiğim pasları vermiyor. Buna kızıyorum. Ligin ilk haftaları inanılmaz paslar atabiliyordu. Ama sonradan kolaya kaçmaya ve ilk baştaki isteği gitmeye başladı. Oliveira'da bu pasları artık pek vermiyor dikkat ettiyseniz. O da ara paslarını çok iyi yapardı.
Muslera’nın pas sevdasının özgüvenden geldiğini düşünüyorum . Ne yaparsa yapsın taraftar iki gün eleştirip yine muslera krallll diye bağıracak ( ben de dahilim) . O yüzden bu tür pasları çok atıyor. Zemin kötü olmasına rağmen denedi maç boyu kalp krizi geçirecektim. Fakat ne olursa olsun kalede herkesten çok güven veriyor. (Goat çipe dışında)

Geri
Yukarı