Galatasaray-Fenerbahçe maçı ne olur?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ya şimdi hocam Fener şike yapmayı seven bir takım eminim ki bu maçta da şike yapacaklardır benim en gerçekçi tahminim 5-0 çünkü Şikebahçe artık şampiyonluk yarışında değil artık 6 puan fark var biz sonraki maçı yensek de berabere de kalsak şampiyon biziz ben maçı salacaklarını ve 4-5 fark atacağımızı düşünüyorum birde İsmail Eagle hocalarının taktik bilmeyen kafasını düşünürsek bence 4-5 hatta 6 fark atmak mümkün bence siz ne düşünüyorsunuz hocam? Bu arada profil çok güzelmiş hocam 😃
Dediğiniz gibi olur umarım. Bol gollü bir maç olması dileğiyle.

@bkzgr Becao, Cengiz falan bunlar sakat olmasa ne olacak, ilk 11 oyuncusu bile değiller ki? İrfan ile İsmail sayılabilir ama. Yanlışım yoksa.

Becao ilk 11 oyuncusu. İlk 11 de olsaydı Djiku 6 numara stoperde becao çağlar ya da oosterwolde geçecekti. O olmayınca stoperde çağlar oosterwolde deneyeceğiz sanırım ama buna da hiç güvenim yok.

Becao ilk 11 oyuncusu. İlk 11 de olsaydı Djiku 6 numara stoperde becao çağlar ya da oosterwolde geçecekti. O olmayınca stoperde çağlar oosterwolde deneyeceğiz sanırım ama buna da hiç güvenim yok.
Fener kadrosu hakkında çok bilgim yok, doğrudur. İrfan ve İsmail olaydı keşke ama. Daha çekişmeli geçerdi herhalde.

Fener'in oyun anlayışına bağlı, zamana oynamazlarsa, adam sakatlamaya çalışmazlarsa ve korkak gibi kapanmazlarsa 6-0'ın rövanşını bekliyorum. Biraz uçuk oldu ama daha gerçekçi bir tahminle bol gollü bir maç bekliyorum.

Fenerbahçe küçük takımlara karşı maçı öldürmeden topunu oynamayı biliyor. Ama kendinden güçlüye korkak oynuyor. Ve yine aynı oyunu sergileyecek gibime geliyor. Umarım yanılırım.

Birileri size karşı çıksın, hayır fenerbahçe korkak oyun oynamadı desin diye her yoruma aynı şeyi yazıp durmuşsun. Evet fenerbahçe ilk maçta hücum futbolu oynamadı çünkü o zamanlar liderdi evet bu doğru bir şey değil ama anlaşılır bir durum. Ayrıca GS oynamaya çalışmış fb sürekli yatıp oyunu öldürmüş gibi konuşuyorsunuz. Icardi'nin ceza sahasına girer girmez kendini yere balıklama attığı pozisyonu, Dzeko Torreira'nın omzuna dokunduğu saniye kendini hiç gerçekçi olmayan bir şekilde yere bıraktığı pozisyonu, Boey'in King'in serbest vuruşu hızlı kullanmasını engelleyip ortalığı karıştırıp yüzüne müdahale olmamasına rağmen iki saat yerde kıvrandığı pozisyonu izleyince tek yatanın fenerbahçe olmadığını anlıyoruz. Kendinizi "GS yatmadı" diyerek avutmayın top sahada yanlış hatırlamıyorsam 42 dakika kalmış ve GS 26 fb 18 (yanlış hatırlamıyorsam) faul kazanmış. Bunu tek takım tek başına yapamaz.

@bkzgr Becao, Cengiz falan bunlar sakat olmasa ne olacak, ilk 11 oyuncusu bile değiller ki? İrfan ile İsmail sayılabilir ama. Yanlışım yoksa.
İlk 11 oyuncusu değiller mi?
İrfan Can, İsmail ve Becao ilk 11 oyuncusu, İrfan sakat olduğu için onun yerine Cengiz oynuyordu; şimdi o da yok.
Sosyal medyada İsmail Kartal'ın hücum düşünen ve Sparta Prag'a benzer bir oyun oynayacağı dolaşıyor, önde basmak gibi bir hata yaparlarsa tarihi fark yerler. Benden söylemesi.
Sparta Prag ile Fenerbahçe'nin kadrosundaki oyuncuların karakteristikleri bir değil, ayrıca Sparta Prag'ın bizi yenmesinin en önemli sebebi Kaan Ayhan'ın kırmızı kart görmesiyle defans tandeminin dengelerinin bozulmasıydı.

@bkzgr aslında djiku ismailden daha etkili pas ve fiziksel mücadele kısmında ama burda biraz İsmail hocaya kalıyor iş eğer Djiku Fred Szymaski kanatta osayi veya king mert müldür de bekte denenirse fener alır gibi. Ama benim bildiğim İsmail Eagle Mert Hakan Rade Fred yapıp kanada szymanski koyar.

@bkzgr aslında djiku ismailden daha etkili pas ve fiziksel mücadele kısmında ama burda biraz İsmail hocaya kalıyor iş eğer Djiku Fred Szymaski kanatta osayi veya king mert müldür de bekte denenirse fener alır gibi. Ama benim bildiğim İsmail Eagle Mert Hakan Rade Fred yapıp kanada szymanski koyar.
Djiku fenerbahçede kaç kere 6 numara oynadı da bu maça 6 numara olarak çıkacak? kayseri maçında iyi bir şekilde 6 numara oynaması bunun hep böyle olacağı anlamına gelmiyor. O pozisyonda Fred ile oynamaya alışık bir oyuncu değil.
Benim gördüğüm kadarıyla önde Tadic-Batshuayi-Szymanski, Batshuayi'nin arkasında Mert Hakan, orta saha Fred-Djiku, defans Ferdi-Oosterwolde-Çağlar-Osayi Samuel şeklinde olacak.

Bu maçı bu kadar eksik kadro ve düşük form durumu ile Fenerbahçe'nin kazanması mucize olur.

@bkzgr hocam adamın pas kalitesi var. 6 numara için gayet ideal biri şansa iyi oynamadı ki. Defans kısmı zaten yeterli. Çok pasör bir 6 numara olmaz ama defansif stili 6 numarada gayet oynar. Sadece bizim td geç fark etti. Fredle oynamak gayet rahat sağlam topçu olunca tempolu bir de.Kadro su an tam belli değil ondan ben de net yorum yapamıyorum kanatta szymanski oynarsa almamız baya zor. Mert Hakan oynarsa daha da zor bakalım neler olacak yani ben de zor görüyorum ama dediğim gibi çıkarsa iyi olabilir bizim için.

@bkzgr hocam adamın pas kalitesi var. 6 numara için gayet ideal biri şansa iyi oynamadı ki. Defans kısmı zaten yeterli. Çok pasör bir 6 numara olmaz ama defansif stili 6 numarada gayet oynar. Sadece bizim td geç fark etti. Fredle oynamak gayet rahat sağlam topçu olunca tempolu bir de.Kadro su an tam belli değil ondan ben de net yorum yapamıyorum kanatta szymanski oynarsa almamız baya zor. Mert Hakan oynarsa daha da zor bakalım neler olacak yani ben de zor görüyorum ama dediğim gibi çıkarsa iyi olabilir bizim için.

Fenerbahçe bu maça kazanmak için çıkacaksa zaten en baştan Djiku'nun 6 numarada oynaması hatalı bir hamle olur, senin de söylediğin gibi defansif yönü güçlü bir oyuncu. Bundan dolayı ben Djiku'nun stoperde kalıp onun yerine Krunic'in oynayabileceğini düşünüyorum.

@bkzgr hocam valla fred krunic tandemiyle çıksak dakika başı atak yeriz. İkili mücadele kazana mıyor krunic.Djiku skora da yatkın bir oyuncu en azından krunice ve ismaile göre ondan pek eksik vereceğini sanmıyorum. Etki edecek tek eksik irfan şu an. Oraya da biraz hızlı kanat koymamız bu maçta daha güzel olur bence çünkü zaten tadic gibi oyun kurucu kanat var çift oyun kurucu kanat pek güzel olmaz bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı