Galatasaray, Gazi, Türk-Alman ve İstanbul Üniversitelerinin Mühendislik Bölümleri Nasıldır?

Mark Zuckerberg

Centipat
Makaleler
2
Yer
Praha
Galatasaray Üniversitesi,
Gazi Üniversitesi,
Türk-Alman Üniversitesi,
İstanbul Üniversitesi,

Nasıldır? Bilgisayar mühendisliği bu arada.

Fakültemi sonradan yurt dışında okumak istiyorum veya sonradan oraya çalışmaya gitmek istiyorum. Galatasaray ve Türk Alman'ı kazanmış veya bitirmiş olsam fayda sağlar mı? Sonuçta dersler yabancı dil olacak ve globalde tanınır diye düşünüyorum.

Ve bilgisayar mühendisliği için ortalama üniversiteler hangileridir?

@Moderasyon Ekibi

Hocam bu nasıl başlıktır böyle? Ne güzel kısa bir başlıktı, şimdi uzun ve düzensiz görünümlü bir başlık olmuş.

Türk-Alman Üniversitesinin karşısında yaşıyorum. Etrafında ormanlık alan ve çevre yolu dışında bir şey yok. İyi denilebilecek bir üniversite. Almanca öğretmek için çabalıyorlar. Kampüsü küçük değil ama okul girişinin az ilerisindeki dürümcü dışında kampüsten çıkınca etrafta bir şey bulamazsın.

Gezip tozmak benim için pek önemli değil, bitireyim yeter.

Sonra gezerim.
Konuştuğum tüm öğrenciler bu üniversiteyi Almanya'ya kaçış kapısı olarak görüyor. :D
Haberin olsun yakınlarda herhangi bir yurt yok. Öğrenci için eşyalı evlerde yok. Yinede Beykoz güzel bir yer. Kavacık tarafında özel öğrenci yurtları var. 136B isimli otobüs ile 20DK'ye ulaşabiliyorsun.
Puanın yeterse Galatasaray tavsiye ediyorum. Tabi gerçekten Almanya'da yaşamak gibi bir hayalin varsa Türk-Alman üniversitesi anahtar olabilir.

@Pavel Ulmanovic Dadaşev Aylar sonra tekrar konuyu hortlatıyorum ama bir şey sormak istiyorum. Siz üniversitenin karşısında oturuyorum demişsiniz; ben bazı yerlerde yurt inşaatına başlanılmış gibi şeyler duydum, bu doğru mudur acaba?

Yeni konular

Geri
Yukarı