Türkiye'de yazılım ile ilgili mühendislik bölümleri ve alakalı bölümler

JanerKabardey

Hectopat
Hepinize merhaba :)

İşte yazılım ile ilgili mühendislik bölümleri ve yazılım ile ilgili bölümler;
-Bilgi Güvenliği Teknolojisi(4 yıllık)(MF)
-Bilgisayar Bilimleri(MF)
-Bilgisayar Mühendisliği(MF)
-Bilgisayar Teknolojisi ve Bilişim Sistemleri(MF)
-Bilgisayar-Enformatik(MF)
-Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri(MF)
-Matematik-Bilgisayar(MF)
-Yazılım Geliştirme(MF)
-Yazılım Mühendisliği(MF)

-Yapay Zeka Mühendisliği(MF)
-Yönetim Bilişim Sistemleri(MF)
1- Bu bölümlerden birini seçen bir öğrenci yazılıma daha çok hangi bölümde vaktini ayırabilir ? ( yazılım mühendisliği ve yazılım geliştirme bölümü hariç tabi ki orda zaten ayırıyorsunuz her zaman diye biliyorum).

2- Yazılım ile alakalı mühendislik bölümünü tutturamadım ama en azından ona yakın bir bölüm seçeyim de başka Üniversite'de kitaplara harcayacağım zamanı yazılıma harcıyım ona daha çok vakit ayırayım ,sizce hangi bölümü seçmeli ?

3- Ben yazılım ile alakalı mühendislik bölümünü tutturamadım lakin yazılım ile alakalı bir bölüm örneğin Bilgi Güvenliği Teknolojisi(4 Yıllık) mezunum ve yurt dışında yüksek lisans yapmayı istiyorum fakat bu bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği ile alakalı bir yüksek lisans olabilir mi ? ( bunu söylememin nedeni aynı derslerin alınması ve şirketlerde yazılımcı olarak çalışabilmeleri).

4- Ben yazılım ile alakalı bir mühendislik bölümü tutturamadım fakat ona yakın bir bölümü seçmek istiyorum sizce hangisini seçmeliyim ? Hangisi benim için faydalı olur ? hangisini önerirsiniz ?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı