Galatasaray, UEFA'ya Başvurdu!

Ben o maçı biliyorum zaten. Ama orada hakem çok net bir şekilde sarı kartı yani ikinci sarı kartı gösteriyor. Ama kırmızı karttan atmıyor. Orada tekrar edilmesi doğru. Ama bu pozisyon ile o pozisyon aynı değil. Burada hakem sarı kartı gösterip olaylar var diye olaylardan sonra 1. sarı kartını olaylardan sonra mı gösteriyor? Yoksa hakem sarı kartı verip not almayı unuttuğu için 2. sarı kartıda gösteriyor ama 1. sarı kartı unuttuğu için ikinci sarı kartı göstermiyor. Burada hangisinin olduğunu bilemeyiz. Ama 2003'deki Fenerbahçe-rizespor maçına bakarsan orada hakem direkt sarı kartı gösteriyor ve not alıyor. Burada ikinci sarı kart olmaması için bir gerekçe yok. Ama lokomotiv moskova maçında hakem belki olayları takip etmek için sarı kartı vermedi? Burada net bir gerekçe olmadığından dolayı bence maç tekrar edilmez.

Ama yine de FIFA kurallarına göre maçın tekrar edilmesi gerekiyor.

Çok açık. 2 sarı yersen, oyundan atılırsın. Neden atılmadı anlamadım.

Arkadaşlar pozisyonu inceledim ama tekrarlık bir yanı yok. Çünkü hakem sarı kartı gösteriyor ama sonrası olaylar çıkıyor ve hakem notu almıyor. Ve olaylar bitince gelip oyuncuya sarı kartı, biten olaylar sonrası gösteriyor. Diğer düşünce ise hakem sarı kartı veriyor ve not almayı unutuyor sonrasında olaylardan sonra 2. sarı kartı veriyor ama ilkinde not almayı unuttuğu için ikinci sarı kartı vermiyor. Burada hangi olayın olduğu belli olmadığı yani net olmadığı için bence maç tekrar edilmez. Ama UEFA ne karar verir onu bilmem. Umarım tekrar edilir ama ben pek zannetmiyorum. Bu arada hükmen mağlubiyet kesinlikle olmaz. Çünkü hakemin bir hatasını neden Lokomotiv Moskova çeksin? Ama tekrarlanma ihtimali var.
Tekrar yazma gereği duymuyorum.
Bence tekrarlanır ama takımı yormaya gerek yok Galatasaray zaten 1. çıkacak.

Tekrar edilmedi. Zaten tekrar edilmesini beklemiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı