Galatasaray'ın Fenerbahçe üzerine sert paylaşımı

Ali Koç denen adamı tv'de her gördüğümde aklıma bu geliyor..

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bunu keşke "galatasaray" yapmasa, komik oluyor çünkü en fazla, şu paylaşımın 5 kuruşluk değeri yok son maçtaki verilen haksız 3 puanları yüzünden.

Hakem hatalarının tamamen düzeltilemeyeceği konusunda haklısınız tabii ki de. İnsanoğlu hatasız iş yapamaz. Fakat buradaki konu hakem hatası değil kasıtlı olarak yapılan işlerdir.
Kasıt aranması da doğru olmuyor. Kendi iş hayatımdan buna örnek vereyim. Mesela son 2 haftadır bir proje üzerinde çalışıyorum. Normalde işin bu kadar uzun sürmemesi lazım. Bu haftaya girdiğimde artık o kadar psikolojik baskı hissettim ki bazı şeyleri göz ardı etmeye çalıştım resmen.

Hakemlere bu baskı altındaki yönetimi, hakemlik bilincini aşılamak gerek. Bizim hakemlerimiz maalesef profesyonel seviyede değiller. Futbolcu ve taraftar baskısına dayanamıyorlar, süreci yönetemiyorlar. Yine söylüyorum; bunların en büyük sorunu eğitim. Tıpkı ülkedeki eğitimin kalitesizliği gibi hakemlik eğitimleri de oldukça kalitesiz.

Kasıt aranması da doğru olmuyor. Kendi iş hayatımdan buna örnek vereyim. Mesela son 2 haftadır bir proje üzerinde çalışıyorum. Normalde işin bu kadar uzun sürmemesi lazım. Bu haftaya girdiğimde artık o kadar psikolojik baskı hissettim ki bazı şeyleri göz ardı etmeye çalıştım resmen.

Hakemlere bu baskı altındaki yönetimi, hakemlik bilincini aşılamak gerek. Bizim hakemlerimiz maalesef profesyonel seviyede değiller. Futbolcu ve taraftar baskısına dayanamıyorlar, süreci yönetemiyorlar. Yine söylüyorum; bunların en büyük sorunu eğitim. Tıpkı ülkedeki eğitimin kalitesizliği gibi hakemlik eğitimleri de oldukça kalitesiz.

Psikoloji de çok önemli tabii. Futbolculardan daha fazla baskı altına giriyor hakemler. Çünkü noktayı koyan, kararı veren onlar. Dediğiniz gibi eğitim kalitesi arttırılmazsa durum vahim.

Geri
Yukarı