Galatasaray'ın puan kaybetmesi imkansız mı?

Ahmet 292929

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ayda yılda bir maç izleyen tayfa değil, benim gibi fenerin Beşiktaş'ın Galatasaray'ın her hafta her maçını izleyen fanatik futbol dehası tayfa gelsin buraya.

Galatasaray öyle bir durum oluşturdu ki Türkiye'de akşam Pendik'le maçı var kazanmadan 3 puan yazılıyor çünkü adamlar her maçı kazanıyor aga imkanı yok puan kaybetmeleri. Sorum şu futbolda mantıken bu akşam Galatasaray'in puan kaybetmesi imkansız mı? %00000000.000001 dahi yok mu görüşleriniz neler? Tarihte bu kadar winner olupta birden puan kaybeden bir takım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum futbolda her sonucun mümkün olduğunu düşünmek önemli, ancak Galatasaray'ın puan kaybetme olasılığı düşük olsa da kesinlikle sıfır değildir. Futbolun her zaman sürprizlere açık olduğunu hatırlamak önemlidir.

Savunmanın ayağı kayar, kaleci ters köşeye yatar, ters bir vuruş yapılır, penaltı olur maç kaybedilir futbol bu. Her an her şey olabilir. Tabii ki Galatasaray'ın kazanması, kaybetmesinden daha yüksek bir oran olduğu için herkes kesinmiş gibi yaklaşıyor. Bu yaklaşım ne kadar doğru bilemem ama rehavete kapılmamak gerek. Galatasaray muhtemelen Pendik gibi küme düşme hattında olan bir takıma puan bırakmayacaktır lakin önümüzde ki maçlarda ne olur orasını bilemeyiz.

Savunmanın ayağı kayar, kaleci ters köşeye yatar, ters bir vuruş yapılır, penaltı olur maç kaybedilir futbol bu. Her an her şey olabilir. Tabii ki Galatasaray'ın kazanması, kaybetmesinden daha yüksek bir oran olduğu için herkes kesinmiş gibi yaklaşıyor. Bu yaklaşım ne kadar doğru bilemem ama rehavete kapılmamak gerek. Galatasaray muhtemelen Pendik gibi küme düşme hattında olan bir takıma puan bırakmayacaktır lakin önümüzde ki maçlarda ne olur orasını bilemeyiz.

Ben de böyle düşünüyorum. Biri rastgele vurur hayatının şutu olur kaleci çaresiz kalır al sana gol. Bir yerde talihsiz bir elle oynama olur yine al sana gol. Topla oynama niyetiyle ayağını uzatırsın ıskalarsın al yine gol.

Asıl küme hattındaki takımlar zaten gerçek anadolu takımı gücünde oynamıyor mu büyük takımlara karşı? Bu hep böyle değil mi?

Galatasaray'ın fikstüründe puan kaybı olması ihtimali olan tek maç Fenerbahçe maçı. Fenerin son zamanlardaki durumunu ve psikolojisini göz önünde bulundurursak ben açıkçası kazanabileceklerini düşünmüyorum. Kendilerini mental olarak toparlamadıkları halde. Sezon başında aslında çok da güzel başlamışlardı ama ne olacağı belli olmuyor işte. Fenerbahçe dışındaki maçlardan pek puan kaybı olacağını sanmıyorum. Ligde Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş dışındaki takımlar tabiri caizse öyle çöpler ki, şampiyonluk bu 3 takım arasında gidip geliyor. Maç oynanmadan sonuç belli oluyor açıkçası. Çok dengesiz bir lig.

Galatasaray'ın fikstüründe puan kaybı olması ihtimali olan tek maç Fenerbahçe maçı. Fenerin son zamanlardaki durumunu ve psikolojisini göz önünde bulundurursak ben açıkçası kazanabileceklerini düşünmüyorum. Kendilerini mental olarak toparlamadıkları halde. Sezon başında aslında çok da güzel başlamışlardı ama ne olacağı belli olmuyor işte. Fenerbahçe dışındaki maçlardan pek puan kaybı olacağını sanmıyorum. Ligde Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş dışındaki takımlar tabiri caizse öyle çöpler ki, şampiyonluk bu 3 takım arasında gidip geliyor. Maç oynanmadan sonuç belli oluyor açıkçası. Çok dengesiz bir lig.
Dimi kanka bundan bahsediyorum. Dünyanın en iyi takımı Real Madrid ama adamlar zar zor kazanıyor ki bence hiç kimse realin maçına kesin gözüyle bakmıyor iddia oranları hep 1.40 1.30 civarında. Galiba bu durum dediğin gibi ligimizdeki takımların kalitesizliğinden kaynaklanıyor.

Geri
Yukarı