Galax 1060 6 GB performans sorunu

TevfikYaz

Centipat
Anakartım ASRock AB350M bilgisayarımı alalı 2 yıl oldu ama aldığımdan beri bir performans sıkıntısı yaşıyorum. Donanımlarım şunlar:

Galax 1060 6 GB GPU.
AMD 1500X CPU.
8 GB RAM DDR4 2666.
1TB HDD.

Belirttiğim gibi oyunlarda düşük performans alıyorum mesela assasins Creed Origins'de medium ayarlarda 30-40 FPS, GTA 5 yine orta ayarlarda 40 civarı, battelfield 5 Online'da en düşük ayarlarda 25-35 arası. Şimdi ise Bannerlord'da performans sıkıntısı yüzünden en düşük ayarlarda sık sık donmalar oluyor. Daha öncesinde Teknobiyotik'ten aldığım için PC'yi teknobiyotiğin desteği ile iletişime geçmiştim.

Bana bir Benchmark testi yaptırdılar ve ekran kartının arızalı olduğu kanısına varıldı. Ekran kartını aldılar yenisini gönderdiler ama benim FPS'de herhangi bir değişim olmadı. Sürücüler tüm donanımlar için güncel. Bilgisayara yakın zamanda format attım tekrar sürücüleri güncelledim gene YouTube'dan veya çevremde daha düşük sistemlerle aynı ya da daha kötü performans alıyorum. CPU-Z'de RAM'lar 1330 MHz'de çalışıyor olarak gözüküyor sorunun bu olduğunu düşünüyorum.

İnternette XMP ayarı ile ilgili bir çözüm var ama BIOS'da XMP'e dair hiçbir şey yok. Bu düşük performans ilk başalrda beni rahatsız etmemişti daha öncesinden eski bir laptop kullandığım için 30 FPS çok güzel geliyordu veya FPS düşmesilar beni rahatsız etmiyordu. Ama şimdi ediyor. BIOS menüsü ektedir. Yardımcı olursanız sevinirim.

DSC_0218.JPGDSC_0219.JPGDSC_0220.JPGDSC_0221.JPGDSC_0222.JPGEkran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Belleğinizde bir sorun yok. CPU-Z programında DRAM Frequency yazan yerdeki değeri iki ile çarpacaksınız. Elinizdeki bellek 2666 MHz ve bu değerde çalışıyor.

resim2.jpg

Bu başka bir konudan aldığım bir resim. NB Frequency 3500 Mhz gösteriyor. 7000mhz bir ram kullandığını zannetmiyorum. Anladığım kadarıyla NB Frequency bölümünde tam hali gözükmesi lazım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı