GTX 1060 6 GB GTA 5 performans sorunu

Dartblink

Decapat
Yer
Hatay/İskenderun
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
GTX 1060 6 GB ASUS Dual modeline sahibim. İşlemcim i5 6400 2x4GB RAM 128 GB SSD ve 1TB HDD var çoğu oyunda bir problem olmuyor kart çalışıyor, ama GTA 5'e gelince FPS 90 high ayarlarda Online'a girince 50 40 60 oluyor. Format atmadan önce böyleydi, attım sonra kurdum, girdim. FPS değerleri düzelmiş falan derken diğer programları kurduktan sonra FPS tekrarda Single'da 90 Online'da 50 60 40'a düştü sebebi ne olabilir? MSI Afterburner'dan baktığımda ekran kartı %50 60 40 30 civarlarında sanki çalışmak istemiyor CPU ise % 70 80 civarlarında.

Bu değerler Online'da ise yeterli bence. Bir de Grass Quality'i söylemeyi unuttum onu da Normal yaparsanız güzel değerler alabilirsiniz ama dediğim gibi bu ve bunun gibi oyunlar maalesef işlemciyi zorlayan oyunlar. O yüzden işlemcilerimiz yetersiz kalabiliyor.

Yaşanan kaplama sorunları optimizsasyonun en büyük fiyaskosudur.

Toz kondurmuyorlar bu çöp optimizasyona halbuki alakası yok vasatın altında. 70-100 FPS sabit alıyorum online girince 60'ı zor görüyorum önceden böyle değildi. Geceleri zaten %100 FPS düşüşlerini birçoğumuz biliyor.

Bu değerler Online'da ise yeterli bence. Bir de Grass Quality'i söylemeyi unuttum onu da Normal yaparsanız güzel değerler alabilirsiniz ama dediğim gibi bu ve bunun gibi oyunlar maalesef işlemciyi zorlayan oyunlar. O yüzden işlemcilerimiz yetersiz kalabiliyor.

Single'da zaten bu değerler Online olunca 40 50

Ayarları bu şekilde yapalım. Yine MSAA X2, Population Density ve Distance Scaling'i %80 yapalım. Online'da deneyelim bakalım.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    29 KB · Görüntüleme: 35
  • Ekran Alıntıs2ı.PNG
    Ekran Alıntıs2ı.PNG
    31,8 KB · Görüntüleme: 40
Atığın ayarları uyguladım Online'a girdiğimde ilk %100 kulanıyordu 10 dk boyunca 70 60 50 oluyordu FPS sonra kulanım %60 50'ye düştü FPS 40 50 60 oldu.
Format attıktan hemen sonra
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
aynen bu değerleri aldım ama birkaç uygulama kurduktan sonra ertesi gün test etiğimde bu hali almıştı %50 60 kulanıyor
GTX 1060 kulanan çoğu kişi aynı sorunu yaşıyormuş

Atığın ayarları uyguladım Online'a girdiğimde ilk %100 kulanıyordu 10 dk boyunca 70 60 50 oluyordu FPS sonra kulanım %60 50'ye düştü FPS 40 50 60 oldu.
Format attıktan hemen sonra
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
aynen bu değerleri aldım ama birkaç uygulama kurduktan sonra ertesi gün test etiğimde bu hali almıştı %50 60 kulanıyor.
GTX 1060 kulanan çoğu kişi aynı sorunu yaşıyormuş.

O zaman sonuç yine Rockstar'ın saçma salak optimizasyonuna bağlandı :).

Yeni konular

Geri
Yukarı