Çözüldü i5 6500 ve GTX 1060 6 GB Sistem GTA 5 Performans Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

xLykia

Kilopat
Daha fazla  
Hocam anlamadığım şekilde GTA V gibi oyunlarda ani FPS düşmeleri yaşıyorum. Sıcaklık değerlerim 40'ın üstüne çıkmadı. Taş çatlasın 45'i gördüm. SSD birimim dediğiniz gibi yok, fakat sorunun ondan olduğunu düşünmüyorum. RAM ekletsem bu problemim kalkar mı acaba? Ve bir sorum daha olacak, misal veriyorum GTA V'ı en düşük ayarlara çektiğim zaman da FPS 40-50 geziyor ekran kartı %10 kullanımlarda. Bunu nasıl fulleyebilirim? Aynı takılmalar o zamanda gerçekleşiyor.

Sistem:
  • Intel Core i5 6500
  • H110M Gaming
  • HyperX Fury 8 GB RAM
  • MSI GTX 1060 6GB

Anlamadığım şekilde misal veriyorum GTA V oynarken FPS çok fazla düşüyor, 60'dan 15'e düşüyor bir anda daha sonra tekrar çıkıyor o sırada ekran kartı kullanımı da düşüyor. Sorun harddisk mi diye düşünüyorum. Bilgisayarımda SSD yok ve 8 GB RAM var HyperX Fury 2133 MHz olarak. Gerekirse bu konuyla alakalı bir video çekebilirim. Bilgisayarımın henüz 50 dereceyi geçtiğini görmedim ne zaman konu açtıysam hiçbir şekilde cevap alamadım bu problemime V-Sync kapat falan dediler ki zaten kapalı, atıyorum tekrar GTA V oynarken grafikleri düşürsem de ekran kartım %20-%30 kullanıyor 60-70 FPS'i geçemiyorum. Fakat ben zaten en yüksek ayarlarda da bu FPS değerini alıyorum. Lütfen şu derdime bir çözüm bulun, sorun RAM ise eğer hemen gidip şuan alabilirim, Hard disk ise de aynı şekilde. Ne yaptıysam çözemedim. Ve bu anlattıklarım ani takılmalar olarak 1 saniye 2 saniye sürebiliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de zaten kesinlikle RAM kaynaklı bir sorun olarak görüyordum ama, hard disk kafamı karıştırmadı değil. Tekrar teşekkür ederim konu açık kalsın RAM'ı alıp deneyene kadar olur mu modum? Sorun çözülürse editleyip sizlere bildiririm. Yardımlarınız için teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı