Galax B450M BIOS güncelleme

osmanguneyy1

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Galax sitesinden gerekli dosyaları indirdim. Rehber dosyası biraz karışık geldi. Bilgisi olan cevap verebilir mi? YouTube'da video da bulamadım.

Merhaba. İşlemciniz amd ise windows arayüzünden bat dosyasına tıklayarak kolayca yapılıyor gibi görünüyor. Ancak intel ise ve disket sürücüsü yoksa usb belleğe freedos yükleyip ilgili dosyaları atıp pc'yi usb bellekten başlatıp f.bat komutunu girmeniz gerekiyor. Anladığım bu.

Freedos yükleme anlatımı(copy paste):

USB belleğinizi bilgisayara takın. Rufus'u indirip çalıştırın. Önyükleme seçimi kısmından FreeDOS'u seçin. Başlat ve TAMAM dedikten sonra belleğinizdeki veriler silinecek ve belleğe FreeDOS yazılacaktır.

Merhaba. İşlemciniz AMD ise Windows arayüzünden BAT dosyasına tıklayarak kolayca yapılıyor gibi görünüyor. Ancak Intel ise ve disket sürücüsü yoksa USB belleğe FreeDOS yükleyip ilgili dosyaları atıp PC'yi USB bellekten başlatıp f.bat komutunu girmeniz gerekiyor. Anladığım bu.

FreeDOS yükleme anlatımı(copy paste):

USB belleğinizi bilgisayara takın. Rufus'u indirip çalıştırın. Önyükleme seçimi kısmından FreeDOS'u seçin. Başlat ve tamam dedikten sonra belleğinizdeki veriler silinecek ve belleğe FreeDOS yazılacaktır.

Güncellemeyi rehberdeki gibi yaptım ama hem güncelleme olmadı hem de EFI Shell 2.70 hatası verdi ve C diskinde 18 GB yer varken 8 GB yer kaldı.

Geri
Yukarı