Galax B450M BIOS nasıl güncellenir?

6Miller8

Decapat
Makaleler
1
Öncelikle selam. Şu an Galax B450M anakartımın Ryzen 5 5500 işlemcim için güncellemesini yapmam lazım. Ancak indirdiğimde .bat dosyayı benzeri bir şey çıkmıyor. Bir link falan yok mu?

Son düzenleme:
Öncelikle selam. Şu an Galax B450M anakartımın Ryzen 5 5500 işlemcim için güncellemesini yapmam lazım. Ancak indirdiğimde .bat dosyayı benzeri bir şey çıkmıyor. Bir link falan yok mu?

Önceki nesil bir işlemci bulup takarsan otomatik güncelliyor diye biliyorum.

Zaten taktım hocam ancak güncellemiyor otomatik.

Normalde ekran gelmiyor ancak eski nesili takınca geliyor.

Bu siteden bakabilirsin eski işlemciyi tak USB'e yükle sonra BIOS'u güncelle anakartın bu galiba eğer bu değilse anakartın indirme BIOS'u zaten yanlış BIOS'u yazmaya çalışsan bile engeller seni.

Bu siteden bakabilirsin eski işlemciyi tak USB'e yükle sonra BIOS'u güncelle anakartın bu galiba eğer bu değilse anakartın indirme BIOS'u zaten yanlış BIOS'u yazmaya çalışsan bile engeller seni.
Ayıkladıktan sonra mı flaşla atayım yoksa hiç ayıklamayayım mı?

1. Linki mi 2. Linki mi indireyim?

Ayıkladıktan sonra mı flaşla atayım yoksa hiç ayıklamayayım mı?

1. linki mi 2. linki mi indireyim?

Adım adım anlatıyorum fotoğraflarla.

1685123750455.png

İlk indirmen gereken BIOS bu indirip flaşa atman lazım.

1685123877621.png

EFI klasörünü kopyalıyacaksın USB'ye yardımcı olması açısından en altta EFI Update GUI'de var orada fotoğraflı anlatım var oradan bakarsan daha iyi olur.

Adım adım anlatıyorum fotoğraflarla.

Eki Görüntüle 1794531

İlk indirmen gereken BIOS bu indirip flaşa atman lazım.

Eki Görüntüle 1794540

EFI klasörünü kopyalıyacaksın USB'ye yardımcı olması açısından en altta EFI Update GUI'de var orada fotoğraflı anlatım var oradan bakarsan daha iyi olur.
Daha sonra del+Ctrl+alt mı yapayım hocam? Çünkü karşıma kod kombinasyonu çıktı.

Daha sonra del+CTRL+alt mı yapayım hocam? Çünkü karşıma kod kombinasyonu çıktı.

Bu marka anakart kullanmadım BIOS'unu tam nasıl güncellenir bilmiyorum elimden geldiğince yardım ettim o GUI'de sana anlatması lazım her şeyi eğer yapamazsan internetten o marka anakartın BIOS güncelleme rehberini izlemeni tavsiye ederim.
Ama baktığıma göre del+CTRL+alt yapman lazım BIOS güncelleme işlemi bitince.

Bu marka anakart kullanmadım BIOS'unu tam nasıl güncellenir bilmiyorum elimden geldiğince yardım ettim o GUI'de sana anlatması lazım her şeyi eğer yapamazsan internetten o marka anakartın BIOS güncelleme rehberini izlemeni tavsiye ederim.
Ama baktığıma göre del+CTRL+alt yapman lazım BIOS güncelleme işlemi bitince.
Güncelleme işlemi maalesef hiç başlamadı.
Screenshot_2023-05-26-23-07-05-504_cn.wps.moffice_eng.jpg
Buraya göre ne yapılması gerekir?

Güncelleme işlemi maalesef hiç başlamadı.
Eki Görüntüle 1794914buraya göre ne yapılması gerekir?

İlk önce BIOS ayarlarından BIOS write protect seçeneğini disabled hale getirmen gerekiyor ardından F10'a basarak sistemi tekrardan başlatıyorsun sonra açılırken F11'e basman gerekiyor ve boot menüsünden USB'ni seçmen gerekiyor (BIOS'u kopyaladığın USB) USB'yi boot ettikten sonra BIOS Update işleminin başlaması gerekiyor dediklerimi yap USB'yi seçtikten sonra bana ekranın fotoğrafını gönderebilirsen daha iyi yardımcı olurum.

1685138498654.png

Bu gibi bir ekran mı geliyor böyle bir ekran gelmesi lazım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı