Galax B450M BIOS nasıl güncellenir?

6Miller8

Decapat
Makaleler
1
Öncelikle selam. Şu an Galax B450M anakartımın Ryzen 5 5500 işlemcim için güncellemesini yapmam lazım. Ancak indirdiğimde .bat dosyayı benzeri bir şey çıkmıyor. Bir link falan yok mu?

Son düzenleme:
İlk önce BIOS ayarlarından BIOS write protect seçeneğini disabled hale getirmen gerekiyor ardından F10'a basarak sistemi tekrardan başlatıyorsun sonra açılırken F11'e basman gerekiyor ve boot menüsünden USB'ni seçmen gerekiyor (BIOS'u kopyaladığın USB) USB'yi boot ettikten sonra BIOS Update işleminin başlaması gerekiyor dediklerimi yap USB'yi seçtikten sonra bana ekranın fotoğrafını gönderebilirsen daha iyi yardımcı olurum.
Yarın size fotoğrafını atarım. Ancak BIOS UPDATE direkt başlamıyor. Dediğim gibi bir kod ekranında kalıyor ve oraya bir şeyler yazabiliyorum.
(Galax rezilmiş.)

Yarın size fotoğrafını atarım. Ancak BIOS Update direkt başlamıyor. Dediğim gibi bir kod ekranında kalıyor ve oraya bir şeyler yazabiliyorum.
(Galax rezilmiş.)

Keşke ASUS veya Gigabyte gibi bir markayı tercih etseymişsiniz BIOS işlemleri bu gibi markalarda çok kolay BIOS'u USB'ye kopyalıyorsunuz ardından BIOS'tan bir tuşa basıyorsunuz BIOS'u otomatik olarak güncelliyor.

Keşke ASUS veya Gigabyte gibi bir markayı tercih etseymişsiniz BIOS işlemleri bu gibi markalarda çok kolay BIOS'u USB'ye kopyalıyorsunuz ardından BIOS'tan bir tuşa basıyorsunuz BIOS'u otomatik olarak güncelliyor.
Allah bu konuda zaten belamı verdi. Anakartın ne kadar önemli olduğunu anladım. Peki sizce çözülür mü? Çok fazla araştırdım anakartım 5000 serisini destekliyor da. Bu arada çok teşekkür ederim sizin kafanızı da yeterince şişirdim.

Allah bu konuda zaten belamı verdi. Anakartın ne kadar önemli olduğunu anladım. Peki sizce çözülür mü? Çok fazla araştırdım anakartım 5000 serisini destekliyor da. Bu arada çok teşekkür ederim sizin kafanızı da yeterince şişirdim.

Yok sıkıntı değil anakartın 5000 serisini destekliyor sadece BIOS'unu güncellemen lazım BIOS'u güncellemekte diğer markalara göre daha zormuş benim de Galax markasıyla çok bir tecrübem yok bildiğimi aktarmaya çalıştım. Normalde senin BIOS write protect diye bir ayar var onu disabled edip Windows'u başlatıp oradan indirmiştin ya BIOS dosyasını .bat uzantılı bir dosya oluyor onu yönetici olarak çalıştırıp kurmasını beklemekti bu kadar basit bir işlemdi ama nedense bu BIOS'a o dosyayı koymamışlar ek e bir konu bırakacağım belki sana yardımcı olabilir.

Geri
Yukarı