Galax RTX 2060 1 Click OC bakım sonrası yüksek sıcaklık

BlueEagle

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, birkaç gün önce ekran kartım olsun kasanın tüm bileşenleri olsun temizleme kararı verdim. Her şey güzel, temiz olmuşken ekran kartının bakımını yapmak için açınca termal macun ile birlikte pedlerimin de kuruyup koptuğunu gördüm. Cetvel ile baktığımda 2 mm değerinde olduğunu gördüm. Pullsar marka termal ped aldım uygun şekilde keserek yerleştirdim ardından CM marka termal macun sürüp kapattım. Cihazı açıp test edince işlemci 70-80 dereceyi geçmezken ekran kartım önceden 78-83 arası duruyordu şu an 86 dereceyi çok rahat görüyor. Fan yüzde 90 civarı. İçini açıp baktığımda bloğa macun değmiş durumdaydı tekrar silip yine sürdüğümde hiçbir fark olmadı. Bilgisi tecrübesi olan birisi varsa yardımcı olursa sevinirim.

Kart: Galax RTX 2060 1 Click OC.

Pedler fazla geldiyse tam baskı oluşmamıştır.

Kusursuz ayarladım ama yok en son ezdim biraz inceldi 82 dereceye kadar düştü uygun fiyata 1mm sipariş verdim 1.5mm alsam fazla fark etmiyeceğini düşündüm çünkü ezdiğim halde anca o kadar etki etti ama fan %90 bir fark yok vallahi macun gitti boş yere dandik macunda kullanmama normalde :D bu arada macun ince sürülüyor öyle bir düşünce olmasın kafanızda.

Yeni konular

Geri
Yukarı