Galax RTX 2070 İle PUBG FPS Testi

3. oyun testi sizlerle. Oyun biraz sıkıcı geçti. Hala alışmaya çalışıyorum. :) Diğer sistem özellikleri:
  • İşlemci: Ryzen 5 2600X
  • Corsair Vengeance LPX 16GB(2x8GB) 3200MHz DDR4 RAM
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

2070 ile 1080p arasındaki darboğaz sorusuna cevap niteliğinde video olmuş bence elinize sağlık 2070 alıp 1080p monitör çekme zamanı geldi 2k ya güç yetmiyor :)

Video için teşekkürler. Sizleri birkaç önemli konuda bilgilendirmek istiyorum!

Öncelikle 100 ile 150 fps aynı şey değil. ne kadar fps fazla olursa oyun içi input lag o kadar azalır. Olay sadece fazla kare görmek meselesi değil. Bunu eminim ki herkes biliyordur.

Diğer bir konu profesyonel oyuncuları ve Reddit'i çok fazla takip ederim. PUBG'de inanılmaz ilginç bir olay var. FPS'e göre silahların ateş etme sayısı değişiyor :D Evet ilginç bende biliyorum ama tuhaf fps değerlerinde tuhaf sonuçlar veriyor. Üstelik farklı silahlar farklı fps miktarlarında değişiklik gösterir.

İlgili konu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

İlgili video:

Silahların FPS'e göre atış sayıları:

100 fpsin altında bile bazı çok düşük fps değerlerinde örneğin 30 fpste bir AK 31 fpse göre daha fazla ateş ediyor.

90-100 fpsten sonra fps ne kadar artarsa silahların ateş etme sayısı dahada artıyor. 150 fpss 200 fps almak inanılmaz bir fark yaratıyor diyebilirim. Öyle minik bir fark değil yani.

Bunları sizlerle paylaşmak istedim. Çok fazla fps alamıyorsunuz oyunu belli fps değerlerine sabitleyip belli silahlarda maksimum verim alabilirsiniz :D

ptg1nef4i1b21.png

Bu arada ekran kartı testindeki fps değerleri bana çok düşük geldi. Sanırım işlemci alakalı bir sorun.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı