Galax RTX 3060 coil whine sesi geliyor

crybeek1

Hectopat
Arkadaşlar selam. Galax RTX 3060 modelini kullanıyorum. Bu zamana kadar hiçbir şey yoktu ama bugün oyunlarda ekran kartı kullanımı artıkça çok fazla inanılmaz fazla cızırtı sesi gelmeye başladı. Yani kasayla yaklaşıkl aramızda 1 metre var ve buna rağmen aşırı derecede ses duyuyorum. Bunun için ne çözüm yapabilirim. Ben sırf kasanın içi sessiz olsun diye hard disk bile kullanmıyorum. Bu cızırtı sesi çok canımı sıkıyor.

Arkadaşlar selam. Galax RTX 3060 modelini kullanıyorum. Bu zamana kadar hiçbir şey yoktu ama bugün oyunlarda ekran kartı kullanımı artıkça çok fazla inanılmaz fazla cızırtı sesi gelmeye başladı. Yani kasayla yaklaşıkl aramızda 1 metre var ve buna rağmen aşırı derecede ses duyuyorum. Bunun için ne çözüm yapabilirim. Ben sırf kasanın içi sessiz olsun diye hard disk bile kullanmıyorum. Bu cızırtı sesi çok canımı sıkıyor.
Fabrika bir problem olarak görmüyor diye biliyorum 3070 ve 4070 super var bende ikisindede aynı durumdan muzdaribim yapacak bişey yok şans işi

Ekran karti 6 aylik. Garantisi vs var ama bu zamana kadar hiç boyle bir ses yoktu.

Bir de anlamadigim sekilde FurMark testinde cizirti cikmiyor ama oyunlarda cizirti oluyor.

Benim bilgisayarımdaki güç kaynağımda da aldığımdan beri var. Genellikle ağır oyunlara girince oluyor.

Genellikle zaten sonradan olur. Kullandıkça bobin yüksek frekansta ses çıkarmaya başlar.
Hocam ben yeni 4070 super topladım ondada aynı ilk aldığımda böyle 3070 de de ilk aldığımda böyleydi sesten başka zararı yok diyorlar. İkiside Gigabyte en az cw olan marka dediler.

Hocam ben yeni 4070 super topladım ondada aynı ilk aldığımda böyle 3070 de de ilk aldığımda böyleydi sesten başka zararı yok diyorlar. İkiside Gigabyte en az cw olan marka dediler.
Ses sizi rahatsız etmiyorsa evet bir zararı yok, yüksek frekansta biraz da malzeme kalitesine bağlı bobinden gelen akustik bir ses.

Yeni konular

Geri
Yukarı