Galax RTX 3060 coil whine sesi geliyor

Hocam ben yeni 4070 Super topladım onda da aynı ilk aldığımda böyle 3070 de de ilk aldığımda böyleydi sesten başka zararı yok diyorlar. İkisi de Gigabyte en az cw olan marka dediler.

Dogrudur. Ben de biliyorum aslinda sesten baska zarari yok ta ben aşırı takintiliyimdir bu durumlara. Mecbur kulaklıkla oynayacağız bakalim. Yoksa sıkıntı. Kesinlikle coil whine bu arada. FPS 60 sabitlegimde sıkıntı yok. Cunku ekran karti kullanimi düşüyor. Ama ne zaman sinirsiz yapsam ses artiyor. Uzucu bir durum.

Ekran kartından geldiğine emin misin? PSU'dan da geliyor olabilir.

Vallahi ikisini de dinledim ama ekran kartindan geliyoe gibi.

Dogrudur. Ben de biliyorum aslinda sesten baska zarari yok ta ben aşırı takintiliyimdir bu durumlara. Mecbur kulaklıkla oynayacağız bakalim. Yoksa sıkıntı. Kesinlikle coil whine bu arada. FPS 60 sabitlegimde sıkıntı yok. Cunku ekran karti kullanimi düşüyor. Ama ne zaman sinirsiz yapsam ses artiyor. Uzucu bir durum.
Evet can sıkıcı ben de kulaklığı takıp geçiyorum.

Rahatsız ediyor hocam maalesef. Bir de benim kulaklar çok hassastır. Yani evde biri yürüse sesini duyar uyanırım o derece :D
Garantiye göndermek lazım da firma işgüzarlık yaparsa süreç uzar, (THH'ye gidebilir) mağdur olabilirsiniz. Artık orası da size kalmış, yalıtım denenebilir ama o da bobindeki akustiğe bağlı çözüm olabilir de olmayabilir de maalesef.
Ekran kartından geldiğine emin misin? PSU'dan da geliyor olabilir.
Bunu da göz önünde buldurmakta fayda var, bazen karışabiliyor.

Garantiye göndermek lazım da firma işgüzarlık yaparsa süreç uzar, (THH'ye gidebilir) mağdur olabilirsiniz. Artık orası da size kalmış, yalıtım denenebilir ama o da bobindeki akustiğe bağlı çözüm olabilir de olmayabilir de maalesef.

Bunu da göz önünde buldurmakta fayda var, bazen karışabiliyor.

Yalıtım nasıl yapılır bilemiyorum. Sonuçta mesh bir kasa. Yalıtımdan kastınız nedir?

Yeni konular

Geri
Yukarı