Galax RTX 4060 Ti vs Palit RTX 4060 Ti

ersENes

Decapat
Daha fazla  
1-) Galax GeForce RTX 4060 Ti 1-Click OC 8 GB.
2-) Palit GeForce RTX 4060 Ti Dual 8 GB.

Arkadaşlar herkese iyi sosyaller diliyorum.
Hazır sistem bilgisayara alacağım. Hangi ekran kartının olduğu sistemi seçmeliyim?
Aralarındaki farklar nelerdir? Sıcaklık, fan hızı, modellerin kronik vs. sorunları var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Hazır sistem bilgisayara alacağım. Hangi ekran kartının olduğu sistemi seçmeliyim?
Aralarındaki farklar nelerdir? Sıcaklık, fan hızı, modellerin kronik vs. sorunları var mı?
Aralarında ahım şahım bur fark yok. İki markada iyidir.
Hangisi ucuzsa onu al.

Markalar neredeyse hiçbir şey değiştirmez hangisi uygunsa ve hoşuna gidiyorsa al.

RX 7700 XT bulursan kesinlikle onu almalısın derim. Öte yandan 4060 Ti da markanın önemi yok hepsi aynı performansı veriyor.
Hocam 7700 XT saf kas gücü çok çok daha da iyi herşeyi kabul ediyorum ama güncellemeler sonucunda sistem hatası verdiğini çoğu yerde okudum o yüzden korkuyorum bu ekran kartını almaya.

Hocam 7700 XT saf kas gücü çok çok daha da iyi herşeyi kabul ediyorum ama güncellemeler sonucunda sistem hatası verdiğini çoğu yerde okudum o yüzden korkuyorum bu ekran kartını almaya.
Bende olsam AMD ekran kartı almam ama gerçek 7700 XT 4060 ve 4060 Ti dan çok daha güçlü kart ama saf performans olarak. Eğer DLSS teknolojisi kullanırsan neredeyse aynı oluyor hatta bazı yerlerde geçebiliyor.

Bende olsam AMD ekran kartı almam ama gerçek 7700 XT 4060 ve 4060 Ti'dan çok daha güçlü kart ama saf performans olarak. Eğer DLSS teknolojisi kullanırsan neredeyse aynı oluyor hatta bazı yerlerde geçebiliyor.

Hocam DLSS ile kalite kısmında eyvallah haklısın NVIDIA daha iyi. FPS konusunda aynılar fakat DLSS kaliteyi FSR'ye nazaran çok daha az bozuyor. Fakat DLSS denilen FPS artırma teknolojisinin bir rakibi var, sadece DLSS yok. Sanki FSR hiç yokmuş gibi konuşuyorsunuz. Adam 4060 Ti ile DLSS + FG açar, 100 FPS alır, fakat 7700 XT ile FSR + FG açabilirsin 140-150 FPS gibi çok daha yüksek FPS'ler alırsın.

Hocam 7700 XT saf kas gücü çok çok daha da iyi her şeyi kabul ediyorum ama güncellemeler sonucunda sistem hatası verdiğini çoğu yerde okudum o yüzden korkuyorum bu ekran kartını almaya.

Onlara kulak asıp ta %30 belki daha fazla performans alabilecekken 4060 Ti'la yetinmeyin bence. Hata alacağım diye de korkmayın, doğru sürücüleri doğru programları doğru şekillerde indirirseniz hiçbir sorun yaşamazsınız.

Geri
Yukarı