Galax ve Palit Teknik Servis

Piyasaya göre ucuz Palit 2070S o yüzden almayı düşünüyorum. Umarım teknik servislik bir durum olmaz ama olursada sıkıntı çıksın istemem.

Nasıl oluyor garanti işi uluslararası diye biliyorum. Almanya'ya mı gönderiliyor?
EVGA diğer markalardan biraz farklı işletiyor durumu. Mesela ASUS veya MSI gibi teknik servis işlerini Türkiye'de hallettirmiyor. Çünkü biliyor servislerin rezalet olduğunu ve marka adını zedelememek adına kendileri ilgileniyor. Sanırım Vektron'du burada EVGA distribütörü. Sorun olduğunda onlara kartı veriyorsun Vektron ise EVGA ile senin aranda aracı bir kurum gibi kartını Amerika'ya yolluyor. EVGA da sana yeni kartını yolluyor. Yani tamir veya değişim burada hallolmuyor. EVGA kendisi bizzat yönetiyor durumu. Hatta bu yüzden kartları Türkiye'de olmuyor veya geç geliyor çünkü bu distribütör firmayı masrafa soktuğu için (gönder, geri gelsin, gümrük, kargo vs.) çoğu firma istemiyor.

EVGA diğer markalardan biraz farklı işletiyor durumu. Mesela ASUS veya MSI gibi teknik servis işlerini Türkiye'de hallettirmiyor. Çünkü biliyor servislerin rezalet olduğunu ve marka adını zedelememek adına kendileri ilgileniyor. Sanırım Vektron'du burada EVGA distribütörü. Sorun olduğunda onlara kartı veriyorsun Vektron ise EVGA ile senin aranda aracı bir kurum gibi kartını Amerika'ya yolluyor. EVGA da sana yeni kartını yolluyor. Yani tamir veya değişim burada hallolmuyor. EVGA kendisi bizzat yönetiyor durumu. Hatta bu yüzden kartları Türkiye'de olmuyor veya geç geliyor çünkü bu distribütör firmayı masrafa soktuğu için (gönder, geri gelsin, gümrük, kargo vs.) çoğu firma istemiyor.
Amazon üzerinden alırsam peki kargo ve gümrük gibi masrafları benim mi ödemem gerekiyor?

Garanti için demiştim. Yollamam gerekirse PTT üzerinden ben mi yolluyorum masrafları ödeyerek?
Masrafları sen ödemiyorsun işte distribütör firma ödüyor veya firma ile uğraşmak istemiyorsan EVGA ile irtibata geçiyorsun ve masrafları onlar karşılıyor. Ekleme: Amazondan aldıktan sonra garantiyle ilgili bir durum çıkarsa demek istedin sanırım. Bu durumda EVGA'ya mail atıyorsun ve seninle ilgileniyor. Senin tarafından herhangi bir masraf çıkmıyor.

Açıkcası ben kartımı alırken EVGA yoktu. Geç geldi Türkiye'ye RTX kartları. OIsaydı onu alırdım. Bütçenize göre ne uygunsa onu alın 👍

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı