Galax vs MSI

Hangisini tercih edersiniz.

Markanın top modeli olsa neyse de top model bile değil. Gereksiz bir harcama olur bu model MSI 4070Tİ Super tercih etmen. Bence Galax model olarak da bu MSI Gaming X Slim'den iyidir.

Aga nasıl farkları oluyor modellerin 10-20 FPS oynuyor mu?
FPS farkı olursa bile en fazla 2-3 FPS olur, genelde aynı FPS olur. Soğutma, sessizlik, güç limitleri, overclock kapasitesi gibi şeyler daha iyi olur. Senin bahsettiğin MSI Gaming X Slim modeli, SuprimX modeli gibi fark oluşturabilecek bir model değil yani.
İlla da kaliteli 4070Tİ Super arıyorsan 39K'ya AORUS var.
4080 Super ise 4070Tİ Super'e göre ciddi FPS farkettirir.
Ayrıca Galax 4080 Super'i kullanıyorum. İyi gayet.

Hangisini tercih edersiniz.

Hiçbir fark olmaz şöyle özetleyeyim aynı çip üzerinden örnek vereyim kafan aydınlansın diyelim 4070 değil mi biri baz model bir a markası biri üst model soğutması daha iyi bir b markası ikisi de stokta aynı performansı veriri hız aşırtma modu harici örnek a markası 50 FPS b markası 51 FPS var 4070 Max fark bu olur hız aşırtma yaparsın baz olan model soğutma eksisinden dolayı 56'da tıkanır b markasının üst modeli ise 59 60 falan verir Max burada hemfikiriz değil mi düz mantık bakıldığında arada uçurum fiyat var ise örnek MSI Ventus 4070 diyelim diğeride Gaming X Trio 4070 diyelim baktın 5-6 k fiyat farkı var tamamen gereksiz 1,2 olabilirde tercihe kalmış senin konunda ise durum şu 4070 Ti Super diğeri ise 4080 Super 4070 Ti Super 4080'den de zayıf bir kart yani arada iki ürünlük bir fark bulunuyor deli bir FPS farkı var atıyorum düz mantık en baba 4070 Ti Super alsanda 4080'e yanaşamaz ki 4080 Super 4080'den de güçlü bir örnek daha 4070 Ti Super 80 FPS 4080 95 FPS 4080 Super ise 105 FPS verir diyeyim atıığın modelin ise Galax'ın Gaming X'den zayıf kalır yanı yok eğer ikisi de 4080 Super olsaydı aynı FPS'leri verirdi diyeyim.

Umarım yardımcı olmuşumdur kesinlikle Galax 4080 Super al hem de 1 Click o.c modeli. Arada deli bir fark var hem de daha ucuz.

Not şu an fark ettim Gaming X Slim miş Galax'a kurban ol dostum incecik bloklu kart Galax soğutma açısından daha iyi emin ol. Allah Allah İtopya niye böyle bir fiyat koyduya alıp satasım gelsi kar ile Galax'ı o kadar hypelendim bak ürüne.

Yeni konular

Geri
Yukarı