MSI 3060 vs Galax 3060 Ti

MangrenTR

Hectopat
Arkadaşlar merhaba iyi geceler diliyorum, GTX 1650 ekran kartımı satıp bütçem dahilinde ekran kartı alacağım.
MSI GeForce RTX 3060 Trendyol'da ₺9349 iken Galax 3060 Ti ise 9900 küsur civarlarında.
YouTube üzerinden oyun performanslarına baktığım zamanda da ortalama 10-15 FPS'lik farklar bulunuyor.
Galax nasıl bir marka bilmiyorum forumdan bazı konulara baktığım zamanda kullanıcıların memnun olduğunu görüyorum fakat kafama takılan birkaç şey var.

Öncelikle hangisini almamı önerirsiniz?
Galax gerçekten de kaliteli bir marka mı?
Soğutması nasıl?
Örneğin Galax kartı aldım ve satmam gerekti, ikinci el piyasasında sorun yaşar mıyım, hızlıca satılabilir mi?

3060'ın 12 GB olması ve daha bilindik bir marka olması sebebi ile tercihim o yönde fakat çok fazla bilgim olmadığı için ne yapacağımı bilemedim.
Bir de konu dışı olacak ama 3060 12 GB iken, 3060 Ti neden 8 GB?

Son düzenleyen: Moderatör:
Galax fena bir marka değil, soğutma konusunda mutlaka testleri vardır. GPU olarak Ti çok daha iyi ki siz de biliyorsunuz, Ti almanız mantıklı olacaktır ayrıca 3060 için 9K fazla. Ona denk veya bir tık daha iyisi 6600 XT çok daha ucuz satılıyor. Ayrıca 3060 Ti’dan iyi olan 6700 XT’e bakabilirsiniz.

Galax fena bir marka değil, soğutma konusunda mutlaka testleri vardır. GPU olarak Ti çok daha iyi ki siz de biliyorsunuz, Ti almanız mantıklı olacaktır ayrıca 3060 için 9K fazla. Ona denk veya bir tık daha iyisi 6600 XT çok daha ucuz satılıyor. Ayrıca 3060 Ti’dan iyi olan 6700 XT’e bakabilirsiniz.
Hocam yorumunuz için teşekkür ederim, NVIDIA düşünüyorum kısaca GALAX 3060Ti'yi mi öneriyorsunuz?

Geri
Yukarı