Recovery Galaxy A20 A205F bootloop döngüsü ve download modda siyah erkan vermesi nasıl çözülür?

mtchannel

Hectopat
Öncelikle herkese merhaba.
Şimdi gelelim konumuza.
Telefon teknik özellikleri.
A205F (u1) (download Mode'de yazıyordu)
Firmware: A205FXXSbcwc4 (her zaman SamFw'den indirip kurduğum Firmware sorunsuz)
Cihazı rootla kullanıyordum.
Android 11.

Peki sorun ne?
Öncelikle yaptığım hatadan bahsedeyim hemen.
Telefon rootlu olduğu için bilirsiniz'ki açılışta ünlemli hata benzeri bir şey gösterir sonra telefon açılır. Bende XDA forumunda gezinirken "param. Bin" dosyasında açılış kapanış ve rootladıktan sonraki ekran resimlerini gösteren görsellerin olduğunu öğrendim. Hemen işe koyuldum. Orijinal Firmware'den bl dosyasının içindeki "param. Bin" dosyasını 7ZIP ile açtım ve içindeki "booting_warning. JPG - svb_orange. JPG" resimlerini paint yardımı ile içini siyaha boyadım. Sonra "param. Bin" dosyasını Tar'a çevirip Odin yardımıyla bl bölümünden flashladım. Telefonu yeniden başlattım ve tam istediğim gibi artık o yazılar gözükmüyor siyah resim görüyordum. Telefon tamamen sorunsuz açılıp kapattım test ettim. Her şeyin yolunda olduğundan emin olduktan sonra yine "booting_warning. JPG - svb_orange. JPG" resim dosyalarını bu sefer Photoshop ile kendi logomu koyacak şekilde düzenledim. Ancak tek unuttuğum şey çözünürlüğü bir milim fazla ayarlamışım. Tabii farkında değilim. Odin'le yeni hazırladığım resimleri (param. Bin) flash ederken tam Start'a bastım bastığım an arkada Photoshop açıktı çözünürlüğün yanlış olduğunu görmemle starta basmam bir oldu. Hata yaptığımı fark ettim ancak geç kalmıştım.

Telefon son durumu nedir?
Şu anda telefon kendi kendine devamlı bootloop yapıyor. Download Mode'ye geçmek için ses kısma ve açmaya aynı anda basıp USB kabloyu takıyorum. Sonra ekran simsiyah kalıyor. Forum sayfalarındaki tüm kombinasyonları denedim. Hatta şarjı Full olduğu için 3 gün bitmesini bekledim bu sabah bitti. Download modunu denedim ama maalesef siyah ekranda takılıp kalıyor. Tuşlardan elimi çekersem Bootloop'a devam ediyor. Daha önce C9 Pro'da aynı durum birebir başıma gelmişti. Ancak onu 2 dk boyunca download mode tuşlarına basık tutarak çözmüştüm ancak bu kesinlikle download modeye geçmiyor. Bilgisayar hiçbir şekilde tanımıyor. ADB - Fastboot - Odin vb. hiçbir şekilde tanımıyor. Telefoncu arkadaşlarımda box cihazları vardı onlarda görmüyor. Hatta bana dedilerki download moduna geçmediği için box cihazıyla yazılım atamıyoruz dediler. Bende dedimki zaten download moduna geçse Odin'le çakacağım dedim. Sende haklısın dediler. Oturtuduğum yerde kaç tane telefoncu gezdiysem herkeste aynı malzemeler mevcut hatta JTAG yapabilecek birilerini aradım sadece İran'lı birinde bulduk oda benden 10 gün süre istedi %90 olabilir olmayabilirde dedi. Fiyatı aşırı yüksek çekti. Yani telefon parası kadar istedi desem yeridir.

Sizlere birkaç sorum olacak;
1-) Benim durumum JTAG ile mi çözülür sadece?
2-) Bilmediğim gizli bir kombinasyon var mı?
3-) Sadece bilgisayar ve USB kablo ile çözümü var mı?

Sizlere detaylıca sorunumu anlattım. Anlatamadığım bir durum varsa sorabilirsiniz. Umarım yardımcı olabilirsiniz arkadaşlar.
Şimdiden teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı