Galaxy A20 PUBG'de çok donuyor

ShadoW31

Centipat
Daha fazla  
Basķa telefon sahiplerinde ekran kaydi almalarina rağmen benim telefon kadar kasıp donmuyor. Bir oyun oynayıp stres atalım diyoruz sinirim tavan yapıyor. Donmadan her türlü yolu denedim. RAM boşaltma, arka plan uygulamalarini uyutma ne yaparsam yapayim 2 gün sürmüyor geri donuyor. Custom ROM aradım bulamadım bana PUBG'de telefonun tam kapasite çalışmasını saglayacak ROM gerek, yardımcı olandan Allah razı olsun. Samsung Galaxy A20 (205F)

Son düzenleyen: Moderatör:
Basķa telefon sahiplerinde ekran kaydi almalarina rağmen benim telefon kadar kasıp donmuyor. Bir oyun oynayıp stres atalım diyoruz sinirim tavan yapıyor. Donmadan her türlü yolu denedim. RAM boşaltma, arka plan uygulamalarini uyutma ne yaparsam yapayim 2 gün sürmüyor geri donuyor. Custom ROM aradım bulamadım bana PUBG'de telefonun tam kapasite çalışmasını saglayacak ROM gerek, yardımcı olandan Allah razı olsun. Samsung Galaxy A20 (205F)
Telefona reset at sıfırla yani.

Merhaba A12 kullanıcısı olarak pubgde sabit 45 fps alıyorum.. ve sizin telefonunuzunda en az 45 fps alması gerekmekte..
Üstünü beklemeyin cihazın işlemcisi pek iyi değil :/

Öncelikle
Bu linkten stock ROM'u indirin ( Android 10 )
Daha sonra Odin ile stock ROM'u flaşlayın..
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorun çözülür ise ne mutlu :)
.........................................................
Lakin sorun çözülmez ise:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Android 11 tabanlı Custom ROM'u kurunuz.
LineageOS ( 18.1 )

Daha sonra bu linkteki;

Game Turbo'yu kurun ve keyfinize bakın..

( Sorun her iki yöntemle çözülmez ise belirtiniz, daha başka yöntemler deneyebiliriz.. ) ( Kernel vb. )
Eğer custom rom sizi üzer ise stock roma dönmeyi deneyebilirsiniz..

Yapacağınız işlemler sonucu cihaz garanti dışı kalacaktır ve yanlış bir harekette telefon bir tuğlaya dönüşebilir..
Bütün sorumluluk size aittir!

Eğer sorununuz çözülürse bir hayır duanızı alırım :D

İyi sosyaller !

Merhaba A12 kullanıcısı olarak PUBG'de sabit 45 FPS alıyorum. Ve sizin telefonunuzunda en az 45 FPS alması gerekmekte.
Üstünü beklemeyin cihazın işlemcisi pek iyi değil :/

Öncelikle.
Bu linkten stock ROM'u indirin ( Android 10 )
Daha sonra Odin ile stock ROM'u flaşlayın.

Sorun çözülür ise ne mutlu :)

Lakin sorun çözülmez ise:

Android 11 tabanlı Custom ROM'u kurunuz.
LineageOS ( 18.1 )

Daha sonra bu linkteki;

Game Turbo'yu kurun ve keyfinize bakın.

( Sorun her iki yöntemle çözülmez ise belirtiniz, daha başka yöntemler deneyebiliriz. ) ( kernel vb. )
Eğer Custom ROM sizi üzer ise stock roma dönmeyi deneyebilirsiniz.

Yapacağınız işlemler sonucu cihaz garanti dışı kalacaktır ve yanlış bir harekette telefon bir tuğlaya dönüşebilir.
Bütün sorumluluk size aittir!

Eğer sorununuz çözülürse bir hayır duanızı alırım :D

İyi sosyaller!

Reis geç yazıyorum kusura bakma ceza yemiştimde.

Stock rom kurunca donma kasmanın düzeleceğinden hiç ümidim kalmadı o yüzden farklı bir işletim sistemi kurmayı düşünüyorum LineageOS yüklesem PUBG'de performans artışı gözle gorülür derecede artar mı yoksa azıcık bir farkmı olur. He bir de bırak 45 FPS'i 15 20 FPS alıyor cihaz ve donma çok fazla var ayrıca oyuna girmeden önce swap no root ile rama destek cıkıyorum 10 15 defa RAM'i temizliyorum ona rağmen yoksa yürüyemiyorun bile.

Reis geç yazıyorum kusura bakma ceza yemiştimde.

Stock ROM kurunca donma kasmanın düzeleceğinden hiç ümidim kalmadı o yüzden farklı bir işletim sistemi kurmayı düşünüyorum LineageOS yüklesem PUBG'de performans artışı gözle gorülür derecede artar mı yoksa azıcık bir farkmı olur. He bir de bırak 45 FPS'i 15 20 FPS alıyor cihaz ve donma çok fazla var ayrıca oyuna girmeden önce swap no root ile rama destek cıkıyorum 10 15 defa RAM'i temizliyorum ona rağmen yoksa yürüyemiyorun bile.

Yok hocam ne kusuru estağfurullah.

Öncelikle şunu söylemeliyim fabrikaya ait olan ROM en kararlı ve stabil romdur.
Size tavsiyem öncelikle Android 10 tabanlı stock ROM'u kurun ve sistem güncellemelerini kapatın.
Hemen ardından ;
Rehberi uygulayın.
( Huawei dediğine bakmayın Samsung'ta sorunsuz çalışıyor )

Benim kanaatimce sorununuz çözülecektir.

Olaki sorun çözülmedi Custom roma başvuracağız.

Telefonun tamamen yedeğini alınız daha sonra root+TWRP+LineageOS ROM'unu flaşlayınız. Sistem açıldıktan sonra;

Game Turbo'yu indirin ve kurun.

Normalde elinizdeki cihazın hakkı 30-45 FPS

Lakin sizin bu cihazdan 15 FPS almanız sıkıntı.
Stock ROM iş görmez ise kesinlikle arrowOS veyahut LineageOS kurunuz.
( Custom ROM sayesinde CPU ve GPU hızıyla oynayacağız ve cihaza Overclocking yapacağız )

Telefonunuzda 16 GB ram dahi olsa işlemci çöp olduktan sonra yeterli performansı alamazsınız.. telefonunuzda yeterli ram olduğunu düşünüyorum dolayısıyla 3. Parti temizlik araçlarını kullanmanızı tavsiye etmiyorum..

Yapacağınız işlemler sonucu cihaz garantiden çıkacaktır veyahut yanlış bir hamle sonucu bir tuğla yığınına dönüşecektir. ( hard brick / soft brick )

Telefon verilerinizi bir bilgisayara yedekleyiniz. Yapacağınız işlemlerde kesinlikle sorumluluk kabul etmem!

Eğer daha önce hiç bu işlere bulaşmadıysanız ve yeterli bilgiye ve tecrübeye sahip değilseniz bu işlere girmeyiniz veyahut bir uzmandan yardım alınız..

Herhangi bir sorunuz olursa çekinmeden sorunuz, Sonucu paylaşmayı unutmayın.

Yok hocam ne kusuru estağfurullah.

Öncelikle şunu söylemeliyim fabrikaya ait olan ROM en kararlı ve stabil romdur.
Size tavsiyem öncelikle Android 10 tabanlı stock ROM'u kurun ve sistem güncellemelerini kapatın.
Hemen ardından;
Rehberi uygulayın.
( Huawei dediğine bakmayın Samsung'ta sorunsuz çalışıyor )

Benim kanaatimce sorununuz çözülecektir.

Olaki sorun çözülmedi Custom roma başvuracağız.

Telefonun tamamen yedeğini alınız daha sonra root+TWRP+LineageOS ROM'unu flaşlayınız. Sistem açıldıktan sonra;

Game Turbo'yu indirin ve kurun.

Normalde elinizdeki cihazın hakkı 30-45 FPS.

Lakin sizin bu cihazdan 15 FPS almanız sıkıntı.
Stock ROM iş görmez ise kesinlikle arrowos veyahut LineageOS kurunuz.
( Custom ROM sayesinde CPU ve GPU hızıyla oynayacağız ve cihaza overclocking yapacağız )

Telefonunuzda 16 GB RAM dahi olsa işlemci çöp olduktan sonra yeterli performansı alamazsınız. Telefonunuzda yeterli RAM olduğunu düşünüyorum dolayısıyla 3. parti temizlik araçlarını kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

Yapacağınız işlemler sonucu cihaz garantiden çıkacaktır veyahut yanlış bir hamle sonucu bir tuğla yığınına dönüşecektir. ( hard brick / soft brick )

Telefon verilerinizi bir bilgisayara yedekleyiniz. Yapacağınız işlemlerde kesinlikle sorumluluk kabul etmem!

Eğer daha önce hiç bu işlere bulaşmadıysanız ve yeterli bilgiye ve tecrübeye sahip değilseniz bu işlere girmeyiniz veyahut bir uzmandan yardım alınız.

Herhangi bir sorunuz olursa çekinmeden sorunuz, sonucu paylaşmayı unutmayın.

Reis dediğin gibi Android 10 stock ROM kuracağım sonra rehberi uygulayacağım inşallah dediğin gibi işe yarar daha önce de GM Discovery Air modeline costum ROM atmistır Türkçe bir video izleyerek inşallah bunu da başarabilirim A20 (SM-205F) BENİMKİ anabant sürümü aynı olmak zorundamı

Dosya Ekleri

• Screenshot_20220501-221306_Settings.jpg
    Screenshot_20220501-221306_Settings.jpg
    43,9 KB · Görüntüleme: 78
  • Screenshot_20220501-221330_Chrome.jpg
    Screenshot_20220501-221330_Chrome.jpg
    54,4 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Reis dediğin gibi Android 10 stock ROM kuracağım sonra rehberi uygulayacağım inşallah dediğin gibi işe yarar daha önce de GM Discovery Air modeline costum ROM atmistır Türkçe bir video izleyerek inşallah bunu da başarabilirim A20 (SM-205F) benimki anabant sürümü aynı olmak zorundamı.

Hocam inşallah sorunuz çözülür.
Stock ROM kurmak oldukça basit Custom ROM atan birinin stock ROM atamama şansı yok denecek kadar azdır.
Yapabileceğinize inanıyorum :)
Anabant sürümü aynı olmak zorunda değil zaten siz ROM'u flaşlayınca anabant sürümü otomatik olarak değişecektir.

NOT ;
Her ihtimale karşı IMEI numarasını not alınız

Yazılım en son mart veya nisan 2022 güncellemesi aldı. A20 çok iyi bir telefon değil ama bu telefonu nasıl kullandığınıza bağlı. Genel olarak Wi-Fi sorunu baş gösteriyor. Benim önerim başta reset atıp daha sonra Samsung uygulamalarını kaldırıp telefonun belli başlı ayarlarını optimize edip kapatmak. Böylece bir nebze telefon kendine gelir.
Not: Annemin telefonunu ilk defa sıfırladım o sırada yapmış bulunuyorum. Oradan biliyorum.

Yazılım en son mart veya nisan 2022 güncellemesi aldı. A20 çok iyi bir telefon değil ama bu telefonu nasıl kullandığınıza bağlı. Genel olarak Wi-Fi sorunu baş gösteriyor. Benim önerim başta reset atıp daha sonra Samsung uygulamalarını kaldırıp telefonun belli başlı ayarlarını optimize edip kapatmak. Böylece bir nebze telefon kendine gelir.
Not: Annemin telefonunu ilk defa sıfırladım o sırada yapmış bulunuyorum. Oradan biliyorum.
Reis daha dün aldı güncellemeyi başlığı güvenlik güncellemesi 236 mb civarıydı 2 saatte kurulumu yaptı sen düşünyani ne kadar kötü olduğunu bendekinin
@Gamers_Xion reis şakasız abartısız bir sekilde söyleyeyim bu cihaza uygun Android stock ROM'u bulmam 2 saat Odin'le stock romu atmam 3.5 saat sürdü sürekli hata verdi neredeyse Odin'in bütün sürümleriyle denedim kabloyu degistirdim bilgisayara yeniden yazilimlar attim bilgisayarda bayağı eski 5.5 saatin sonunda Allah'ın izniyle stock ROM'u attım ama ne attım telefonu çöpe bile atmayı düşündüm o süreçte neyse gelelim kasma donmaya Android 11e göre çok güzel maşallah amma halen kasma donma yaşıyorum kardeşimde A10 vardı akıcı 30 FPS alıyordu benkiyle aynı işlemci ve onun RAM'i benimkinden kötüydü onu rağmen neyse ben şimdi çok da memnun olmasamsa Android11e göre şükür yani ben buna costum roma atsam kasma donma daha da azalırmı onu sormak için geldim.
@Gamers_Xion reis şakasız abartısız bir sekilde söyleyeyim bu cihaza uygun Android stock ROM'u bulmam 2 saat Odin'le stock romu atmam 3.5 saat sürdü sürekli hata verdi neredeyse Odin'in bütün sürümleriyle denedim kabloyu degistirdim bilgisayara yeniden yazilimlar attim bilgisayarda bayağı eski 5.5 saatin sonunda Allah'ın izniyle stock ROM'u attım ama ne attım telefonu çöpe bile atmayı düşündüm o süreçte neyse gelelim kasma donmaya Android 11e göre çok güzel maşallah amma halen kasma donma yaşıyorum kardeşimde A10 vardı akıcı 30 FPS alıyordu benkiyle aynı işlemci ve onun RAM'i benimkinden kötüydü onu rağmen neyse ben şimdi çok da memnun olmasamsa Android11e göre şükür yani ben buna costum roma atsam kasma donma daha da azalırmı onu sormak için geldim.
Hocam inşallah sorunuz çözülür.
Stock ROM kurmak oldukça basit Custom ROM atan birinin stock ROM atamama şansı yok denecek kadar azdır.
Yapabileceğinize inanıyorum :)
Anabant sürümü aynı olmak zorunda değil zaten siz ROM'u flaşlayınca anabant sürümü otomatik olarak değişecektir.

NOT ;
Her ihtimale karşı IMEI numarasını not alınız

Son düzenleme:
Reis daha dün aldı güncellemeyi başlığı güvenlik güncellemesi 236 MB civarıydı 2 saatte kurulumu yaptı sen düşünyani ne kadar kötü olduğunu bendekinin.
@Gamers_Xion reis şakasız abartısız bir sekilde söyleyeyim bu cihaza uygun Android stock ROM'u bulmam 2 saat Odin'le stock ROM'u atmam 3.5 saat sürdü sürekli hata verdi neredeyse Odin'in bütün sürümleriyle denedim kabloyu degistirdim bilgisayara yeniden yazilimlar attim bilgisayarda bayağı eski 5.5 saatin sonunda Allah'ın izniyle stock ROM'u attım ama ne attım telefonu çöpe bile atmayı düşündüm o süreçte neyse gelelim kasma donmaya Android 11e göre çok güzel maşallah amma halen kasma donma yaşıyorum kardeşimde A10 vardı akıcı 30 FPS alıyordu benkiyle aynı işlemci ve onun RAM'i benimkinden kötüydü onu rağmen neyse ben şimdi çok da memnun olmasamsa Android11e göre şükür yani ben buna costum roma atsam kasma donma daha da azalırmı onu sormak için geldim.
@Gamers_Xion reis şakasız abartısız bir sekilde söyleyeyim bu cihaza uygun Android stock ROM'u bulmam 2 saat Odin'le stock ROM'u atmam 3.5 saat sürdü sürekli hata verdi neredeyse Odin'in bütün sürümleriyle denedim kabloyu degistirdim bilgisayara yeniden yazilimlar attim bilgisayarda bayağı eski 5.5 saatin sonunda Allah'ın izniyle stock ROM'u attım ama ne attım telefonu çöpe bile atmayı düşündüm o süreçte neyse gelelim kasma donmaya Android 11e göre çok güzel maşallah amma halen kasma donma yaşıyorum kardeşimde A10 vardı akıcı 30 FPS alıyordu benkiyle aynı işlemci ve onun RAM'i benimkinden kötüydü onu rağmen neyse ben şimdi çok da memnun olmasamsa Android11e göre şükür yani ben buna costum roma atsam kasma donma daha da azalırmı onu sormak için geldim.

Hocam çok uğraşmışsınız ya :(
Olsun en azından telefon soft brick olmamış.

Eğer bu hâliyle idare ederim derseniz stock ROM'dan şaşmayın ama Custom ROM'u denemek istiyorsanız tercih sizin...
Zaten Custom ROM'da sıkıntı çıkarsa stock roma rahatlıkla dönebilirsiniz.

Benim tahminimce Custom ROM ile stock ROM arasında 7-10 FPS rahat oynar 😃

Yeni konular

Geri
Yukarı