Galaxy A32 mi Omix X400 mü?

Bütçe
5000
Ekran çözünürlüğü, ses kalitesi gibi etkenler benim için önemli hocam. Araştırmalarda veya okumalarda telefon kullanıyorum, sürekli sürekli kitap almak belli bir yerden sonra bütçemi zorluyor. Arkeoloji ve tarih ile de ilgilendiğim için gittiğim yerlerin fotoğrafını çekiyorum, dolayısıyla kamerası da epey iyi olması lazım. Bu tarz bir telefon önerebilir misiniz? Bütçemi 5500 - 6000e kadar yükseltebilirim. Depolama alanı da yüksek olursa şahane olur. En azından elimdeki telefondan daha kaliteli ekran, ses ve kamera kalitesine sahip bir telefon istiyorum.
O bütçede ikinci el dışında fhd+ panelli telefon kalmadı sanırsam. İkinci ele yönelmenizi tavsiye ederim.

@DenizYıldızı Patrick
1. Raminin 6 gb olması bir şeyi değiştirmiyor. Helio g80 için 4 gb ram yeterli.
2. İkisinin de depolaması emmc 5.1. Helio g80, g85 ve g88 ufs desteklemiyor.
3. O unisoc ile g80 arasında az fark var. Eşit güçte diyebiliriz. İkisi de günlük kullanım için yeterli ama oyun için yeterli değil.
4. Dolby atmos magisk modülü mevcut.
5. Galaxy a10'da daha kötüsünü kullandım merak etmeyin. Şuan redmi note 10s kullanıyorum. Helio g95 bile oyun için yeterli değil pek. Zaten ısıdan throttle oluyor. En az oyun için sd 855 gibi soclar gerekiyor.
6. 3 watt şarj farkı önemsiz.
Nfc ve panel konusunda haklısınız ama.

Kendinize ikinci el s9+ vs. almanız daha mantıklı. iphone 15 pro ve pro max dışındaki iphonelar beş para etmez.

Panel fark yaratıyor yine de anne ve babası kullanacaksa Omıx' i alıp ona vermesi daha iyi olur.
Zaten dediğin gibi birbirine yakın cihazlar ama panel ciddi anlamda fark yaratıyor.
Ekran çözünürlüğü, ses kalitesi gibi etkenler benim için önemli hocam. Araştırmalarda veya okumalarda telefon kullanıyorum, sürekli sürekli kitap almak belli bir yerden sonra bütçemi zorluyor. Arkeoloji ve tarih ile de ilgilendiğim için gittiğim yerlerin fotoğrafını çekiyorum, dolayısıyla kamerası da epey iyi olması lazım. Bu tarz bir telefon önerebilir misiniz? Bütçemi 5500 - 6000e kadar yükseltebilirim. Depolama alanı da yüksek olursa şahane olur. En azından elimdeki telefondan daha kaliteli ekran, ses ve kamera kalitesine sahip bir telefon istiyorum.
Bu bütçeye aradığın tarzda bir güncel cihaz bulamazsın ama arkadaşın dediği gibi 2. el temiz falan varsa S9+ olabilir beklentini karşılayabilir. faturalı kullanıyorsan yine biraz kazık fiyatlara taksit yapıyorlar faturaya ek.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı