Galaxy A33 vs Redmi Note 10 Pro

Yav he he.

Batarya ömrü daha iyi Note 10 Pro daha iyi olmuyor. Yukarıda ilk mesajda belirttim onu zaten.

Saçmalamayın öyle bir şey yok.

Böyle bir şey yok.
Cevap verip konudan uzaklaşmak istemezdim. Ama biraz Xiaomi forumlarında gezmeni tavsiye ederim. 'yok' olduğunu söylediğin şeylerin çoğu var. Benim konu sahibi arkadaşa 'tecrübelerimden yola çıkarak' önerim yukarıda yazdıklarımdır. İyi forumlar.

Xiaomi çöp ufak darbe aldı anakartı kırıldı düz modeli idi sevmiyorum kimseye tavsiye etmem.

Cevap verip konudan uzaklaşmak istemezdim. Ama biraz Xiaomi forumlarında gezmeni tavsiye ederim.
Böyle bir şey asla yok. Güncelleme daha fazla alıyor diye bir telefonun batarya ömrü kısalmaz. Bu saçmalıkları nereden buluyorsunuz hayretler içindeyim. Güncelleme ile telefonun şarjı eskiye göre daha çabuk bitebilir ama bu güncellemenin telefonun bataryasının ömründen götürdüğü yanlıştır.

Böyle bir şey asla yok. Güncelleme daha fazla alıyor diye bir telefonun batarya ömrü kısalmaz. Bu saçmalıkları nereden buluyorsunuz hayretler içindeyim. Güncelleme ile telefonun şarjı eskiye göre daha çabuk bitebilir ama bu güncellemenin telefonun bataryasının ömründen götürdüğü yanlıştır.
10.sınıfa giden ve ilk defa telefon alacak birisi için şarjın eskiye göre daha hızlı bitmesi ile batarya ömrünün azalması arasında fark var mı?

şarjın eskiye göre daha hızlı bitmesi ile batarya ömrünün azalması arasında fark var mı?
Evet fark var. Bunu bile bilmiyorsan burada saçmalamanın anlamı yok. Batarya ömrü farklıdır, şarjın eskiye göre daha hızlı gitmesi farklıdır. Güncelleme sorunlu geldi diye batarya ömründen ömür kaybetmiyor. Burada optimizasyon kaynaklı bir sorun oluyor.

Evet fark var. Bunu bile bilmiyorsan burada saçmalamanın anlamı yok. Batarya ömrü farklıdır, şarjın eskiye göre daha hızlı gitmesi farklıdır. Güncelleme sorunlu geldi diye batarya ömründen ömür kaybetmiyor. Burada optimizasyon kaynaklı bir sorun oluyor.
Haklısın. Kernel sürümleri hakkında ne düşünüyorsun? Optimizasyon alternatifi mi yoksa kalıcı iyileştirme mi?

Daha fazla güncelleme alan cihazların pil ömrü daha hızlı bitiyor. 2019 model Xiaomi telefon kullanıyorum. Custom rom yükleme işleriyle falan çok uğraştım, seviyorum kurcalamayı. Telefonum aldığımdan beri ben istemediğim müddetçe güncelleme yapmadığı için pil kalitesi hala çok iyi durumda. Samsung'a nazaran Xiaomi cihazlarının geliştirme seçenekleri daha fazla, bu benim için artı sayılır. Arkadaşın sorununa gelecek olursak, eski telefonum samsung'tu. Sadece marka değeri ve garanti kapsamı için fazla para ödemek istersen Samsung al, ama şarj ederken kulaklık takıp pubg oynayamazsın. Ayrıca birsürü kullanmayacağın arka plan uygulaması da telefonunu günden güne yavaşlatır, pil ömrünü azaltır, hafızanda gereksiz yer tutar. 2 sene sonra yenisini almak istersin. Geliştirme ve verimlilik işleriyle ilgili telefonu kurcalamayı araştırmayı seviyorsan Xiaomi al, telefonun kurdu olursun.
Fazla güncelleme alan cihazların pil ömrünün hızlı biteceği olayı kesin bir şey değil, güncellemeye ne kadar önem verdikleri ve optimizasyon için ne kadar uğraştıklarına göre olur bu. Ve Xiaomi güncellemeye en az önem veren marka.
Özellikle Redmi serisi tam bir felaket. Hadi diyelim o seviyeden dolayı(ki rakibi olan A33 de o seviyede zaten), peki özellikle Mi 11 ailesini tam olarak çökertmelerine ne diyoruz? İlk güncellemede optimizasyonu çökerten bir marka Xiaomi.
Xiaomi ilk başta batarya olarak üstün başlıyor fakat optimizasyonu en çabuk çöp eden marka da kendisi olduğu için bunu hiçbir anlamı kalmıyor.
En uzun süre memnun eden ve şans eseri uzun batarya ömrüyle hayatta kalan telefonu Poco F2 Pro'ydu, sonra "Olur mu hiç, tabiki bunu da çöp edeceğiz" deyip, onun da pil ömrünü bir güncelleme ile yarının altına indirdiler.
Lütfen "Git gide eskir, normal" diye savunmayı çünkü bu yavaş yavaş olmuş bir şey değil, aniden tekte olmuş bir yarıya inen ekran süresi.
Samsung'u savunmuyorum, Xiaomi'yi gömüyorum, bunu da belirteyim. Samsung'un da S serisi ile A serisi arasında yazılım kalitesine kadar büyük kalite ve memnuniyet farkı var ama gene de bu farka rağmen bile Xiaomi kadar kötü değil. Hele onun yanında oldukça yeterli yazılım kaliteleri ve arayüzleri var.

Yeni konular

Geri
Yukarı