Galaxy A50 Parmak İzi Performansı

mayforgiven

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba, bilindiği üzere A50 ilk çıktığında ekrandan parmak izi performansı çok kötüydü, ekran geç açılıyordu. Son gelen güncellemelerle bu durum çözüldü mü? Kullanan arkadaşlar yardımcı olabilir mi?

15 kasımdan birkaç gün önce aldım telefonu. Son güncelleme 15 kasımda gelmiş. Güncelleme sayfasındaki notlarda parmak izi ile alakalı bir şey geçmiyor. Performansı çok da iyi değil. Arkadaşımın Xiaomi'nin 9'lu bir telefonu var. Ön kamerası üstten çıkan bir şey. Ondan daha yavaş ama geçen gün başka bir arkadaşım yine Xiaomi'nin o 9'lu telefonundan daha kötü bir modelde ışık hızı ile açışını gördüm. Kötü modelde sensör arkadaydı. Dokundurup çekiyordu elini. Kaynar suya öyle yapsanız pek bir şey hissetmezsiniz o kadar hızlı olmasına rağmen açılıyordu. Ekranda olunca belirli bir yere kadar yapılabiliyor muhtemelen. En azından günümüzde öyle görülüyor.
Ama hızlı olan yüz tanıması gayet tatmin edici hıza sahip.

15 kasımdan birkaç gün önce aldım telefonu. Son güncelleme 15 kasımda gelmiş. Güncelleme sayfasındaki notlarda parmak izi ile alakalı bir şey geçmiyor. Performansı çok da iyi değil. Arkadaşımın Xiaomi'nin 9'lu bir telefonu var. Ön kamerası üstten çıkan bir şey. Ondan daha yavaş ama geçen gün başka bir arkadaşım yine Xiaomi'nin o 9'lu telefonundan daha kötü bir modelde ışık hızı ile açışını gördüm. Kötü modelde sensör arkadaydı. Dokundurup çekiyordu elini. Kaynar suya öyle yapsanız pek bir şey hissetmezsiniz o kadar hızlı olmasına rağmen açılıyordu. Ekranda olunca belirli bir yere kadar yapılabiliyor muhtemelen. En azından günümüzde öyle görülüyor.
Ama hızlı olan yüz tanıması gayet tatmin edici hıza sahip.
Bu söyledikleriniz rağmen telefonu önerir misiniz yoksa alternatiflere mi bakmalıyım?

Samsung parmak izi okumada diğer markalara göre geride kalabiliyor zaten. Eğer bunu çok sıkıntı edecekseniz alternatif arayabilirsiniz.

Bu söyledikleriniz rağmen telefonu önerir misiniz yoksa alternatiflere mi bakmalıyım?
Kriterlerinize bağlı. Ben Xiaomi Note 8 Pro modeli ile A50 arasında kalmıştım. Arkada parmak izi sevmiyorum. A50'nin rengi daha güzel. Bu tip genel olarak tasarım kaynaklı sebepler yüzünden A50 aldım. Her gün rengine bakıp ne güzel ya diyorum. Performans olarak bakılırsa Xioami'nin cihazı daha iyi olması lazım. Size kalmış. Çeşitli sitelerde telefonların tüm özelliklerini görebiliyorsunuz.

Arkadan parmak izi benim de haz ettiğim bir özellik değil. Gerek tasarım gerek performans ve kamerasıyla 2000-2500 TL bandında bir telefon arıyorum. Amoled bir ekran da vazgeçilmez.

Özellikle orta segment telefonlarda ekrandan parmak izi okuma şu an için bir fantezi. Her incelememde söylüyorum, özellikle Galaxy A serisinde ekran üzerinden parmak izi faydasız ve yavaş.

Parmak izi %70 oranla açıyor. 5 aydır kullanıyorum. Gayet memnunum. Şu anlık tek sıkıntı en son gelen güncellemeden sonra şarjım eskiye oranla daha hızlı bitiyor. Bir de yüz tanıma kilidi bayağı hızlı fakat göz kapalı durumdayken de (açmaması gerekiyor) kilidi açıyor. Google sıradan smart lock kilitlerinde bile göz kapalı durumda açmıyor. Bilgin olsun.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı