Galaxy A7 için ROM önerisi

MertDaniel00

Centipat
Daha fazla  
Cihaz : Samsung Galaxy A7 (versiyon 2016 ya da 6), SM-A710F
Seri Numarası : RF8HA1FEJSE

Herkese merhaba, elimde yukarıda bilgileri olan cihazdan var. Şimdi buna format atıp içine yazılım yüklemek istiyorum. Ancak karar veremediğim bir konu var, içine Custom ROM atacağım tamam da hangisini atayım seçemedim. Şu an benim tanıdığım Havoc, RR, Lineage ve Elementary var. Sizce hangisi en iyi olur söyler misiniz? Telefonu ev dışında okula veya herhangi bir yere giderken kullanmayı planlıyorum ve beklentilerim şunlar:
- Cihaz işlevlerinde sorun çıkarmasın. Bluetooth, Wi-Fi, kameralar, tuşlar vb.
- Android versiyonu yüksek olmalı.
- Pili olabildiğince uzun gitsin.
- Genel kullanımda akıcı olsun yeter. Çünkü zaten dışarda oyun oynamam ve evde de Mi Note 10 Lite götürüyor zaten.
- Hızlı açılsa iyi olabilir.
- Aşırı özelleştirme meraklısı değilim.

Hangisi sizce benim kullanımıma en uygun? Ayrıca şunu oku şunu izle derseniz de açığım. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.

Şanslısın. Official olarak Lineage OS 17.1 var. Tek sıkıntısı 4.5G çalışmayabilir. Onun dışında güzel ROM.

Neden tam anlamadım ama teşekkürler 😅

Hocam burada IMS servisleri çalışmaz diyor, çok sıkıntı çıkarmaz umarım. Bu arada Stock ROM önerir misiniz?
Stock ROM'da sıkıntı yoksa kullanabilirsin. Ama Lineage OS her zaman gözümde daha iyidir. Kişiselleştirilebilmesi, stabilitesi ve gereksiz uygulamalardan arındırılmışlığı. IMS servisleri sorun çıkarmaz ama 4.5G'de sorun olabilir. Şahsen çok da problem değil bence.
Neden tam anlamadım ama teşekkürler
Official Lineage OS sürümü sonuçta. 😉

Stock ROM'da sıkıntı yoksa kullanabilirsin. Ama Lineage OS her zaman gözümde daha iyidir. Kişiselleştirilebilmesi, stabilitesi ve gereksiz uygulamalardan arındırılmışlığı. IMS servisleri sorun çıkarmaz ama 4.5G'de sorun olabilir. Şahsen çok da problem değil bence.

Official Lineage OS sürümü sonuçta. 😉
O zaman Lineage yüklemeye karar verdim diyelim. Bir kaç sorum var:

1) Installation kısmında en yeni TWRP'yi yükle demiş. En yenisi 3.5.2_9-0 olarak geçiyor ama bende 3.0.2-1-ashyx var, sıkıntı olur mu? Ya da nasıl güncellerim?

2) Tam yedekleme yapın demiş, bundan kasıt resim müzik falan mı yoksa daha derin bir şey mi sistemi yedekleme gibi?

3) Yükleme kısmını çok az anladım zaten o yüzden videolu ya da yazılı anlatan bir kaynak verebilir misiniz teşekkürler.
--Ekleme--
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
böyle bir video buldum çok açık anlatmış. Ayrıca ben komple format atmak istiyordum ama içinde olması lazımmış ROM ve GApps'in o zaman tam format atamıyoruz. Yükledikten sonra temizlemem gerekecek galiba değil mi?

1) Installation kısmında en yeni TWRP'yi yükle demiş. En yenisi 3.5.2_9-0 olarak geçiyor ama bende 3.0.2-1-ashyx var, sıkıntı olur mu? Ya da nasıl güncellerim?

2) Tam yedekleme yapın demiş, bundan kasıt resim müzik falan mı yoksa daha derin bir şey mi sistemi yedekleme gibi?

3) Yükleme kısmını çok az anladım zaten o yüzden videolu ya da yazılı anlatan bir kaynak verebilir misiniz teşekkürler.
Güncellemene gerek yok.

Backup'a girip oradaki bütün kutucuları tikle. SD karta yedek al. Tam yedek bu oluyor.

Wipe kısmından USB, OTG ve SD kart hariç hepsini tikleyip Wipe yapacaksın. Ardından İnstall bölümünden SD karta attığın ROM dosyasını kuracaksın. Bu kadar.

Güncellemene gerek yok.

Backup'a girip oradaki bütün kutucuları tikle. SD karta yedek al. Tam yedek bu oluyor.

Wipe kısmından USB, OTG ve SD kart hariç hepsini tikleyip Wipe yapacaksın. Ardından İnstall bölümünden SD karta attığın ROM dosyasını kuracaksın. Bu kadar.
Çok teşekkürler anladım.:like: Son olarak SD kart yerine Micro USB girişli bir flash bellek kullanabilir miyim? Yükleme esnasında sorularımı buradan sorarım, yardım için sağ olun :)

Nasıl yani anlamadım, ciddi soruyorum. Evde olması lazımdı bir tane ama bulamazsam mecbur bir de SD kart almayayım şimdi. TWRP eğer USB'nin içini okuyabiliyorsa yapılabilmesi lazım değil mi?
Dediğim de oydu zaten. USB'yi görebiliyor. Hatta kurulum bile yapılabilir. Ama yapanı görmedim. Onu belirttim sadece. Kurmadan önce İnstall bölümünden USB'yi okuyor mu diye test edin.

Geri
Yukarı