Galaxy Buds 2 vs FreeBuds 5I

Kağıt üstünde 5I dana iyi ama kullanılacak cihaz Samsung m51 Buds Dolby Atmos desteği falanda iyi çok kararsızım.

Aynı kulaklıkların arasında kaldım ben de m51 cihaz üzerinden kullanacağım. Hatta alternatif olarak xiaomi buds4 pro da düşünüyorum hangisini önerirsiniz

Merhabalar
mi9t telefon kullanıyordum. Huawei freebuds 5i ile birlikte 3 ay deneyimim oldu.
Huawei'yi seçme nedenlerim
-Kulak içine giren silikon yapının eğri olmasıydı. (Çünkü diğer kulaklıklar bende kulak ağrısı yapıyor.)
- Ortam sesini de kulağınıza ileten bir teknolojiye sahip ama en önemlisi her iki kulaklıkta da ayrı ayrı bu teknolojinin kullanılabiliyor olması.(Ben çoğunlukla ingilizce metin dinlemesi yapıyorum evde işde otobüsde, yanımda çocuğum olsa da ortamdan kopmadan dinleme yaptırıyor.)
- Ortam sesini geçirdiği için kulaktaki doygunluk hissini (doygunluk hissi bende ağrı yapıyor) bitiriyor.
- Film vs. izlerken modlar arası geçişin kulaklık üzerinden yapılıyor olması. (sık sık kullandığım bir özellik sporda vs. tam odaklanmak istediğim zamanlarda )
- Kulaklıkta parmağınızı hareket ettirdiğinizde ses ayarının yapılabiliyor olması. (Bisiklete binerken, spordayken gerçekten çok rahatlatıyor, ses ayarları için telefona bakmak zorunda kalmıyorsunuz)
- Ve tabi type-c olması
-apple, android ve windows'da kendi uygulamasının çalışıyor olması. (Nitekim özelleştirirken faydalı)

Yakın zamanda samsung bir telefona geçtim ve yanında Galaxy Buds2 2 geldi.
Gelmişken test etmek istedim. 2-3 gün testleri yaptım. Huawei freebuds 5i'yi kullandığım gibi aynı koşullarda kullandım.
- Kablosuz şarj olayı iyi bence evde arabada öyle bir sisteminiz varsa kolaylık olur
- Kulakta oturduğu zaman neredeyse hiç düşmüyor. (ilk başlarda mantığı anlamanız zor)
- Telefon ile aynı ekosistemde olması nedeniyle daha iyi özelleştirilebiliyor.

Beni düşündüren farklara gelecek olursam;
- Samsung'da ortam sesini geçirmesi için 2 kulaklığında takılı olması gerekiyor ben genelde tek kulaklık takılı bir şekilde kullandığım için benim huawei daha avantajlı (tek kulaklıkta da ortam sesini geçirme özelliği aktif)
Huawei de kulaklık başına 2 mikrofon samsungda 5 mikrofon var o yüzden samsung'un ortam sesi iletimi kesinlikle daha gerçekçi bu durum huaweide biraz yapay kalıyor. yinede tek kulaklık kullanılacaksa sorun teşkil etmiyor.
-Samsung ne kadar çıkıntısız dursada kulak içinde bir ağırlık hissi veriyor
-Samsung'da kablosuz şarj var huaweide yok.
-Galaxy BUds2 Apple store da uygulaması olmadığı için özelleştirme şansınız olmuyor. Yani samsung kullanıyorsanız evet samsungda daha güzel çalışıyor.

Mikrofon ve ses kalitesi birbirine çok yakın samsung 5 mikrofon ile konuşmalarda daha etkili ortam sesini filtreleme gücü daha etkin. Yazdıklarım haricinde gözüme çarpan beni etkileyen birşey olmadı. Testlerim devam ediyor. 2 ürün bende olmasına rağmen bende kullanımda kararsızlıklar yaşıyorum. Teknik bilgilerde yanlışım varsa affola, yazdıklarım kanun değil linçlemeyin:)

Yeni konular

Geri
Yukarı